Yerler nasıl silinir?

Yer temizliği özellikle ev kadınları için son derece yorucu ve uzun süren bir uğraş haline dönüşebilir. Eskiden olduğu gibi bezler yardımız ile eğilerek yer silinmesi artık gerekmese de, yine de yeni çıkan yer temizliği aparatlarını doğru seçmek ve doğru şekilde kullanmak gerekir. Yer temizliğinin etkili olmasında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, kullanılan temizlik malzemelerinin zemin yapısına uygun olmasıdır. Marley ya da fayans temizliği için üretilmiş bir yüzey temizleyici kimyasal ile parkelerinizi silmeye çalışmanız, yerlerin tam manasına temizlenememesine neden olacağı gibi aynı zamanda da parkenin uzun vadede zarar görmesine neden olacaktır.

Süzgeçli kovası ve paspası olan bir temizlik sistemi edinmeniz hem yerlerinizi zorlanmadan temizlemenizi hem de temizliğin daha etkili olmasını sağlayacaktır. Bu tür temizlik setleri alırken mümkün olduğunca sağlam plastikten üretilmiş olan süzgeçli kovaları seçmenizde yarar vardır. Kalitesiz plastik kullanılan ürünlerde paspasın sıkılmasını sağlayan süzgeç sistemi yoğun kullanılma bağlı olarak kısa süre içerisinde kırılabilir ve size ekstradan masraf çıkarttığı gibi temizliğinizin de yarıda kalmasına neden olabilir. Ayrıca her ne kadar sağlam plastik ile üretilen süzgeçli kovalar kullanılsa da, çoğu ev kadını paspası sıkmak için gereğinden çok daha fazla güç uygulayarak süzgeç bölümünün kırılmasına neden olur. Oysa çok fazla bastırmadan da süzgeçteki fazla suyun süzülmesini sağlayabilirsiniz.

Bu tür temizlik setlerinin paspaslarının da demir üzerine plastik kaplamalı olması, yoğun kullanıma dayanabilmesini sağlayacaktır. Paspasınızı kovanın içerisindeki deterjanlı suya batırdıktan sonra süzgeç bölümüne yerleştirin ve üzerine hafifçe bastırarak fazla suyunun mümkün olduğunca süzülmesini sağlayın. Daha sonra paspası oval hareketlerle zemine sürterek, yüzeydeki pisliklerin her zaman içe doğru gelmesini sağlayın. Böylece yerdeki pislikler sağa sola dağılmadan, orta bölümde tek bir alanda toplanacaktır. Ayrıca paspasınızı mümkün olduğunca sık bir şekilde temizleyin. Uzun süre boyunca yere sürttüğünüz paspas kısa sürede kirlenerek, yerleri temizlemek yerine kiri daha da çok yaymanıza neden olabilir.

Bir Cevap Yazın