Yeni ekonominin faydaları nelerdir?

Makro ve mikro arasına karışan bir ekonomik yapıdan daha da komplike duruma gelen yeni ekonomik varyasyona geçmiş bulunuyoruz. Özellikle bu geçiş, ticaretin online ortama taşınmasıyla ve gelişen dijital teknolojinin hızla yayılmasıyla daha da hızlandı. Yeni ekonomik düzende makro ve mikro karmaşıklığına saptanan bir ekonomi değil, daha çoklu bir yapıya kendini oturtan ve herkesi içine alan bir sistem söz konusu oldu.yeni ekonomi

Bu sistemin ilk faydaları, yeni iş modellerinin ve sahasının açılmış olması. Herkesi bu iş sahasından emekleriyle kazandıran bir kapı aralaması. Sermayesi az olan kişilerinde yüksek kazanç fırsatlarını kısa zamanda karşılayabilecekleri bir ortamı sunması. Ancak tüm bu yeni ekonominin sunduğu imkanlar herkesçe eşit olarak kullanılabilecek durumda olsa da, aslında bilgi ve tecrübenin, farklılığın daha ön planda olmasını gerektiren bir sahayı ifade ediyor. Bu nedenle internetin herkese sunduğu eşit fırsat, rekabetten sıyrılmanın kurallarını ve azimle çalışılması, yapılması gereken taraflarını size bırakıyor.

Yeni ekonomi ve girişimcilik modeli

Eskiden aktif bir kazanç sağlamak ve sonrasında bunu pasif kazanca dönüştürmek zor bir şeydi. Bunun için mükemmel bir sermayenizin olması gerekirdi. Ancak şimdi yeni ekonomi sermayenizin çok olmasına gerek kalmadan sizleri hem aktif kazanca hem de pasif kazanca ulaştırabiliyor. Bunun için en çok kullanılan sistem e-ticaret oluyor. E-ticaret yeni bir iş modeli olan network marketing ile birleşerek, aktif kazançtan pasif kazanca dönüşebiliyor.

Artık online girişimcilik sayesinde yeteneklerinizi kullanarak evinizden iş yürütebiliyor ve para kazanabiliyorsunuz. Kendi ajansınızı kısa sürede kurarak, işlerinizi daha kurumsal bir hale getiriyorsunuz. İnternetin sunduğu imkanlardan üst düzey yararlanma anlamına gelen online girişimcilik veya internet girişimciliği, yeni ekonominin özellikle gençlere sunduğu önemli bir girişim modeli.

Yeni ekonominin sunduğu iş fırsatları arasında satış ortaklığı, blok yazarlığı, internet girişimi, e-ticaret, tasarım ve programlama ve daha birçok iş modeli sayılabilir.

Bir Cevap Yazın