Yaz geliyor pürüzsüz bacaklara sahip olmak ister misiniz?

bacaklarBacaklar bazen cilt sorunlarından, bazen de derin kıl köklerinden, selülit gibi sorunlardan dolayı pürüzsüz görünme özelliğini zamanla kaybedebilir. Ancak kadınlar için pürüzsüz bacaklara sahip olmak estetik olarak çok önemlidir. Pürüzsüz bacaklar hem kadınların kendilerine duydukları özgüvenin artmasına neden olur, hem de kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. Estetik alanında yapılan cerrahi müdahalelerin dışında bacakların pürüzsüz bir görünümde olması için bazı konulara özen gösterilmesi gerekir. Bu konuda beslenmeye dikkat edilmesi, bacaklarda olan tüylerin uygun koşullar altında almak gibi önlemleri, pürüzsüz bacaklara bitkisel çözüm önerileriyle kavuşabilirsiniz.

Bacakların görünümü yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber daha ön planda olur. Bunu sağlamak için dışarıdan alabileceğiniz alternatif ürünler vardır. Fakat bu ürünleri almak yerine evinizde uygulayacağınız doğal çözümlerle bacaklarınızın görünümünü daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Cilt sağlığı açısından olumlu etkileri olacak bitkisel yağlar, canlı ve diri görünümün sağlamak için önemli bir yere sahiptir. Kadınlar bacakları için, böyle bitkisel ürünleri kullanırken, ciltlerinin nemli olmasını sağlayacak sıvı alımına, bacakları için kullandıkları epilasyon türüne ve beslenmesine dikkat edip, pürüzsüz bacaklara kavuşmaya destek olmalıdır. Bacakların kadınlar açısından cinsiyeti ön plana çıkaran bir etken olduğu unutulmadan, en iyi çözümler uygulanmalıdır. Doğal ürünleri kullanarak, bacaklarınızın yorgunluğunu alın, şişkinliğini giderin, damarlarda oluşan varis gibi oluşumların verdiği rahatsızlığı giderin. Ekonomik ve sağlıklı ürünleri her zaman tercih edin.

Pürüzsüz bacaklar için bitkisel çözüm önerileri

  • Susam yağını, hindistan cevizi yağını ve keten tohumunu karıştırıp, bunu en az bir ay süreyle bacaklarınıza sürerek uygulayın. Bunu yaptığınız zaman cilt kalitenizde olan farklılığı hemen görebilirsiniz.
  • Aloe vera içeren kremler ve jeller yardımıyla bacakların daha gergin görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun özellikle banyodan sonra kullanılması cildinizde gözeneklerin açılmasını sağlar ve kan dolaşımını arttırarak destek olur.
  • Bacakların pürüzsüz ve güzel görünmesi amacıyla, kereviz, marul, roka, maydanoz gibi yeşil yapraklı besinlerin tüketilmesi tavsiye edilir. Bunu yapmaya çalışırken yağlı yiyeceklerden uzak kalmalı, kahve ve kola gibi içecekler içilmemelidir. Beslenmenizde vücudunuzda su tutmaya neden olacak aşırı tuz tüketiminden kaçınılmalıdır. Salatalık tüketmekte vücutta su tutmaya engel olur. Bacakların güzelliği için özellikle C vitamini içeriği olan besinlerin tüketilmesini tavsiye ederiz. Bu bacaklarınızda damar bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur ve sağlıklı, pürüzsüz bacaklara sahip olmanızda destek olur.
  • Bacaklarınıza yapılan ağdadan sonra, kıl köklerinin büyümesi sırasında kıl köklerinde meydana gelen minik sivilcelere karşı uygulanan bitkisel çözüm önerisi de vardır. Bunu hazırlamak için susam yağını ve limon suyunu karıştırarak, bacaklarınızı keseledikten sonra masajla sürebilirsiniz. Karışımın haftada bir defa uygulanması durumunda, ağda sonrası bu sivilcelerden kolayca kurtulursunuz.
  • Bacaklarda olan kıl dönmesi görünümünü de olumsuz etkileyen sorunlardan biridir. Bunun için evde dört yemek kaşığı karbonatla ve sıcak suyla hazırladığınız karışımla bacaklarınıza masaj yapın. Haftada bir kez bu karışımı uyguladığınızda cildiniz yumuşar, bacaklarınız görünüm olarak daha pürüzsüz hale gelir.
  • Banyodan sonra bacaklarınıza sürdüğünüz badem yağı, cildinizin nemlenmesinde etkili olur. Bu şekilde doğal çözümlerle oldukça ekonomik şekilde bacaklarınız için gereken önemi vermiş olursunuz. Badem yağı bunun dışında varisler ve bacak yorgunluğu içinde oldukça yararlı bir üründür.
  • Bacakların pürüzsüz görünmesine varisleriniz engel oluyorsa, bu sorununuz için elma sirkesinden faydalanın. Elma sirkesine batırılan bir tülbentle bacaklarınızı sarın ve bir saat kadar dinlenin. Bu sayede varislerin etkisinin azaldığını sizde görürsünüz. Bu sürede bacaklarınızı yüksek bir yerde tutun ve dinlendirin. Daha sonra ılık bir duş alın ve damarların rahatlamasını sağlayın.

Bir Cevap Yazın