Yağ yakıcı kürler nelerdir?

diyetGöbek çevresinde ya da vücudunuzdaki diğer bölgelerde olan yağlardan kurtulmak için, başka kişiler tarafından uyarılmayı beklemeyin. Bu size sadece zaman kaybettirir. Bu halinizden memnun bile olsanız, sağlığınızı düşünmeniz gerekir. Her ne kadar arkadaşlarınız sizi bu halinizle beğense de, sevdiğiniz kişinin bu halinizden hoşnutsuzluğu olmasa da, siz halinizden memnun olsanız da genel sağlığınızı her zaman ön planda tutmanız gerekir. Sağlıklı günler yaşamaya sizlerin de hakkı olduğunu kabul etmelisiniz. Yağ yakıcı kürlerle bu hayallere kavuşabilirsiniz. Bitkisel ürünlerle hazırlanan bu kürleri yağlarınız istediğiniz düzeyde azalıncaya kadar uygulayabilirsiniz. Şimdi bu kürleri birlikte değerlendirelim.

Baharatlı yoğurt kürü

Bu kürü gerçekten beğeneceksiniz. Özellikle baharatı sevenler için tavsiye ederiz. 1 çay kaşığı zerdeçalı, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı toz zencefille birlikte bir kâse yoğurtla iyice karıştırın. Bunu yatmadan birkaç saat önce tüketebilirsiniz. Haftada 3-4 defa düzenli şekilde bunu tüketmeye özen gösterin ve bunu yediğiniz günlerde mutlaka düzenli olarak bol tempolu yürüyüşler yapmalısınız.

Taze soğanlı yoğurt kürü

Kür için 2-3 dal taze soğan ile 6-7 dal taze naneyi ince ince kıyın. Bunları bir kâse yoğurtla birlikte karıştırın. Üstüne bir limonun suyunu sıkın ve bunu gece yatmadan birkaç saat önce yiyin. Bunu haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Yağ yakıcı çay

2 litre suyu ocakta kaynatın, içine demlenmiş iki fincan yeşil çayı ilave edin. 2 dilim limonu halka halka keserek içine ekleyin. Bir demet maydanozu, bir demet taze naneyi, parmak kalınlığında kestiğiniz iki üç parça taze zencefili ve dörde bölünen bir elmayı ilave ederek kapağı kapatın. Ocağın altını kapalı tutarak, bunu 1 saat demleyin. Daha sonra karışımın içindeki sebzeleri çıkarıp saf suyunu elde edin ve bunu gün boyunca çay gibi için.

Baharatlı elma çayı

Bir litre suyun içerisine dörde bölünen bir yeşil elmayı, dilimlediğiniz bir limonu, 1 çubuk tarçını, 1 tatlı kaşığı tane karabiber ile 1 tatlı kaşığı karanfili ilave ederek kaynatın ve bunu yemeklerin ardından birer bardak tüketin.

Biberiye çayı

Çayı hazırlamak için, 15 tane karabiber, 1 dilimli limon, 1 dilimli yeşil elma, 10 adet karanfil, 2 çubuk tarçın ve bir yemek kaşığı biberiyeyi, bir litre suyun içine koyarak kaynatın, kaynadıktan sonra ocağın altını kısarak 15 dakika demleyin. Bu çayı yemeklerden sonra birer bardak tüketin.

Yoğurt kürlerini her hafta en fazla 3 defa uygulanmalı ve birer gün mutlaka ara verilmelidir. Bunu yapmazsanız vücut bağışıklık kazanır ve istenen etkiyi göstermez.

At kuyruğu idrar söktürücü özelliğiyle bilinmektedir, fakat kontrollü olarak kullanılmalıdır.  Fesleğen vücutta birikmiş olan fazla suyu atar, taze fesleğeni yemeklerde, yağ yakıcı çayların içinde ve salatalarınızda bolca kullanın.

Tere vücutta yağ yakımını hızlandırır. Bunun küçük yaprakları pişince acı bir tat kazandığından çiğ yemek daha uygun olur.

Bir Cevap Yazın