Wix website tasarım nedir?

wixWix 2006’da İsrail’de kurulan bir web tasarım ve destek firması. Kullanıcılarına basit ve hızlı web siteleri tasarlama konusunda domain, host, mail adresi gibi konularda yardımcı olduğu gibi, çok hızlı ve kullanışlı web sitesi tasarımı menüsüyle de, site kodlarına aşina olmayan kullanıcılara destek sağlamakta.

Dünyada 190 farklı ülkede ve 43 milyondan fazla kullanıcısı olan site Ocak 2014 itibariyle  artık Türkiye’de de Türkçe hizmet vermekte. Binlerce farklı tasarımı, yüzlerce farklı iş ya da hobi alanı için kullanabiliyorsunuz.

Günümüzde bir web sitesi tasarlamak eğer işiniz için kullanıyorsanız zorunludur. İşinizi online olarak milyonlarca farklı kullanıcıya iletmek, tanıtımınızı yapmak reklamınız açısından, klasik reklamcılık tekniklerine göre daha ucuza gelir. Günümüzde klasik reklamcılık yöntemlerindense firmalar online tanıtıma önem vermekte. Ancak firmanızın web sitesini kurmak ve güncelliğini sağlamak  için sarf edeceğiniz efor, zaman ve para, reklam firmalarına dökeceğiniz parayla yarışır cinsten olabilir. Çünkü bir siteyi tasarlaması ve sürdürmesi için web tasarım firmaları tasarımcılar, kod yazan mühendisler, SEO yazarlarını bünyesinde bulundurur.

Wix eğer kod yazma ya da site tasarlama konusunda hiçbir fikriniz ya da tecrübeniz olmasa da size kolay, kullanışlı ve hızlı bir ara yüzle site tasarlamanızda size profesyonel destek veriyor. Ara yüzü oldukça kolay ve kullanıcı dostu. Ev tasarımı, çiçekçilik, emlak, kişisel blog, sanat gibi oldukça farklı alanlarda, sizin ilgi alanınıza göre çok basit tasarımları kullanarak, hiç kod bilginiz olmasa da sitenizi tasarlayabiliyorsunuz.

2006’dan beri milyonlarca kullanıcıya web sitesi tasarımı hizmeti veren site sizler için ücretsiz web sitesi tasarımı desteği verdiği gibi aylık ya da yıllık ücret ödeyerek farklı bütçe seçeneklerine göre de sizlere mail, tasarım, trafik, hazır kodlamanın yanında SEO desteği de sağlamakta. Siteniz çok az efor ve çaba ile oldukça kısa sürede amaçlarınıza hizmet edecek mükemmel siteler tasarlamanıza yardımcı oluyor.

HTML5 ve CSS3 kod dilleri sayesinde tasarlanan hazır Flash içerikli web site şablonları arasından ilginizi çeken siteleri seçebilir, o tasarımları kolayca düzenleyip kendi amaçlarınıza göre düzenleyebilir ve tamamen değiştirebilirsiniz.

Wix’in uluslararası düzeyde oldukça geniş bir şöhreti var. Wix’in yabancı dizi ya da film oyuncularının siteleri için oldukça kullanışlı tasarımları mevcut. Siteye girdiğiniz zaman sol köşede oyuncunun fotoğrafları ve sağ köşede de ünlü imdb sitesinin logosu bulunmakta. Yani uluslararası ünlülerin bile sitelerini tasarladığı iyi bir firma.

Wix’in işiniz ya da kişisel siteniz için belki de en kullanışlı hizmeti responsive web tasarım seçeneğini de size sunması. Responsive tasarım 2012 yılında online piyasada oldukça yaygınlaşan bir tasarım biçimi. HTML ve CSS programlama dillerinin birleşimiyle oluşturulan yeni tasarım, tablet, akıllı telefon ile girdiğiniz sitelerde de tek bir link ile ulaşılması ve aynı bilgisayar ekranında gördüğünüz gibi gezinti yapmanızı sağlıyor. İşte Wix size sitenizi responsive tasarlamanıza yardımcı olmakta.

Bir Cevap Yazın