WhatsApp nedir?

WhatsAppnedir WhatsApp, akıllı telefonlar da bulunan, internet bağlantısı sayesinde ücretsiz mesajlaşmamızı sağlayan programdır. Logosu konuşma balonu içerisinde telefon avizesi olan yeşil bir simgedir. Mesajlaşmaya para ödemek istemiyorsanız ve mesajlaşırken 160 karaktere sınırlı kalmak istemiyorsanız ve akıllı telefonunuz varsa WhatsApp indirerek ücretsiz bir şekilde mesajlaşa bilirsiniz.

WhatsApp ilk 1 yıl ücretsizdir. Ondan sonraki yıllarda 2 Türk Lirası gibi bir ücret ödeyerek kullanabilirsiniz. Telefon rehberinizde bulunan ve WhatsApp kullanan herkesle mesajlaşmanız mümkündür.

Iphone, Android, Blackberry, Nokia ve Windows Phone işletim sistemi olan akıllı telefonlarda, telefonların programları indirdiğiniz marketten WhatsApp’ı ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraf, video, ses kaydı, konum bilgisi gönderebilmek mümkündür ve istediğiniz kadar mesajlaşabilirsiniz. İstediğiniz resmi arka plan olarak belirleyebilirsiniz. Her bir kişi için özel ses tonu ekleyerek, gelen mesajların kimden geldiğini anlayabilirsiniz. Mesajınızı karşı taraf okumadıysa bunu anlayabilir. Size yazarken yazdığını görebilir, çevrimiçi olup olmadığını öğrenebilir, toplu mesaj gönderebilirsiniz.

Telefonunuza format atacağını zaman, önemli mesajlarınızın silinmesini istemiyorsanız, elektronik postanıza konuşma geçmişini atabilirsiniz. İstediğiniz zaman açarak okursunuz.

WhatsApp’ın dezavantaj ise, telefon numaranız var ise birin telefonunda,  siz onay vermeden whatsApp kişiler listesinde görünebilirsiniz ve size mesaj atabilir. Her geçen gün kendisini yenileyen whatsApp 2.11 sürümü ile kullanıcılara hizmet vermektedir. Bir diğer dezavantajı ise; Sim kartınızı başka bir akıllı telefona takarsanız şayet, eski telefonda mesajlaştığınız mesajlar taktığınız yeni telefonda görebileceksiniz.  Sim kartınızı kaybettiğiniz zaman,bu da şayet sim kartınızda PIN kodu kullanmıyorsanız, bulan kişi tarafından mesajlarınıza ulaşabileceği demek oluyor

11 megabayt olan whatsApp programının beş yüz milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın