Vintage stil dekorasyon nedir?

Vintage, 1920-40 yılları arasında kullanılan dekorasyon öğelerinin günümüz mobilyaları ve tarzları ile karıştırılmasıdır. Vintage dekorasyon, genelde evlerde eski dönem eşyaları ile oluşturulan köşelerle dikkat çeker. Vintage, iyi bir odak noktası yaratarak evdeki atmosferi değiştirmektedir.

Vintage dekorasyon öğelerini evinizde kullanmak istiyorsanız,  Annenizden, anneannenizden size kalan eski bir abajur, cam şekerlikler, tablolar ve çeyiz sandıklarında olan dantelli örtüler kullanılabilir. Salonunuzda, modern eşyalar arasında ipekli örtüler üstünde cam bir abajur hoş ve nostaljik bir etki yaratacaktır. Yatak odalarında kullanılacak olan paravanlar, beyaz raflar, canlı çiçekler ve uçuşan dantelli tüller vintage etkisini tamamlayan unsurlardır. Vintage dekorasyonun belirli renk grupları vardır. Pembe, beyaz, toprak tonları ile pastel yeşil ve maviler sıklıkla kullanılmaktadır. Mümkün olduğunca doğal ve yalın uygulanan bu dekorasyonda, sadece çiçekli dokumalar ve danteller gösterişi yansıtmaktadır. En çok yatak odalarında etkisi kuvvetli olan vintage stil ile masalsı ve romantik yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Ailenizden kalan eski dikiş makineleri ile kendinize bir tuvalet masası yapabilir, üstüne beyaz çerçeveli eski resimleri asabilirsiniz. Eski paravanları yatak başlığı olarak kullanabilir ve bahçeden toplanan çalılar, beyaz boyanarak yatak başınızın yanına yerleşebilir. Dalların üstüne eklenen, mumlar ve ferforje şamdanlar ile vintage esintisi oluşturulur. Yataklarda, dantelli çeyiz örtülerinden kullanabilir ve farklı renkler ile kombinleyebilirsiniz. Yatak başlığınızın üstüne yerleşen nişler ile vintage etkisi tam hissedilebilir.

Vintage stil dekorasyonda, evin tamamını değiştirmenize gerek yoktur. Küçük alıntılar ile yaratılan stil, evinizde her şeyi etkileyecek ve atmosferi değiştirecektir. Vintage dekorasyon, son yılların en beğenilen dekorasyon tarzıdır.

Bir Cevap Yazın