Tivoli Bahçeleri nerededir?

tivoli bahceleriTivoli Bahçeleri (Tivoli Gardens), Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan eğlence bahçesine ya da parkına verilen addır. 80 dönüm araziyi kapsayan bu büyük ve gösterişli bahçenin içinde kafeler, açık hava tiyatroları ve büyükçe bir lunapark yer almaktadır.

Tivoli Bahçeleri’nin içinde 1 milyondan fazla ağaç ve 400 bin çeşit çiçek bulunduğu belirtilmektedir. Yaz ayları boyunca birçok eğlence gösterisinin düzenlendiği bu ünlü parkta 150 adet konser meydanı, Disneyland benzeri bir eğlence parkı mevcuttur. Senfoni konserleri, pandomim gösterileri, bale gösterileri gibi birçok farklı alanda eğlence şovlarına bu bahçede katılmak mümkündür. Geceleri düzenlenen havai fişek gösterileri ise eğlence ve coşkunun doruğa ulaştığı anlardır.

Tivoli Bahçeleri 1843 yılında mimar Georg Carstensen tarafından açılmıştır. Girişi ücretli olan parkta günlük, iki günlük, üç günlük gibi farklı kategorilerde biletler almak mümkündür. Suni göller, parklar, akvaryumlar, restoranlar gibi her beklentiye uygun mekanlara bu parkta ulaşmak olasıdır. Tivoli akvaryumunda 1600 deniz canlısının bulunduğu belirtilmektedir.

Ünlü park, yaz aylarında ve Noel döneminde çok sayılda yabancı turiste ev sahipliği yapan, Kopenhag’ın gözde turizm destinasyonlarından biridir.

Bir Cevap Yazın