Spor yapmanın vakti geldi mi?

Eğer hayatınızda sürekli yanlış giden bir şeylerin olduğunu fark ediyor ve artık hayata dair bir ilgi duymuyorsanız, ruh dünyanızda büyük bir çöküntü sinyalleri almaya başladığınızı söyleyebilirim. Bu sinyaller bedeninizin de size destek olmamasını sağlar. Yani büyük bir atalet ve zihni durguluğa sebep olur. Yaşamdan ve hareketten zevk almazsınız. Hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Ders çalışmak, işe gitmek, koşmak, yürümek… Her türlü aktivite artık sizin için ilgi çekici değildir. BU duruma gelmeden önce hayatınızı eski yaşam coşkusuna geç kalmadan çevirmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken Spor…spor-yaparken-sakatlanmamak-icin

Sonsuz bir enerji

Spor sayesinde bedeniniz zorlu çalışma saatlerine daha dayanıklı olmanızı sağlar. Fiziksel olarak güçlenmeniz, ruhu dünyanızın da güçlenmesine ve sağlam bir karaktere sizi sahip kılar.

Alkolden kurtulursunuz

Spor yapan insanın ruh dünyası da sağlam olacağından dolayı, alkol gibi kafayı duman ederek dertlerinden bir anlık olsun kurtulma formülüne ihtiyacınız olmayacak. Sağlıklı bir bedene, akla ve düşünceye sahip olabileceksiniz.

Motivasyon artar

Hayatınızda düzenli sporun yeri olduğunda kısa sürede kendinizde meydana gelen değişmeleri görebilirisiniz. Bu değişmeler sizin hayatınıza da etki eder. Güveniz yerine gelir. Güven yerine geldikçe motivasyonunuz ve çalışmalarınızdaki başarılarınız artar. Bu nedenle spor konusunda ciddi bir program yapmanız da fayda var. sadece görünüşünüzü değil, hayatınızın her noktasına etki edecek bir eylemi ifade eder spor…

Strese son

Spor sayesinde kanın vücutta daha iyi dolaşması ve beyinin kan ile beslenmesi sonucunda, duygusal olumsuzluklardan yaşanan stres ortadan kalkar. Beyin daha sağlıklı fikir ve düşünce üretmeye odaklanır.

Çekicilik

Spor yapmaya başladığınızda vücudunuz bir denge meydana gelir. Fit bir vücut ve güzel bir ruh dengesi sayesinde, arkadaşlarınız sizden etkilenmeye başlar.

 

 

 

Bir Cevap Yazın