Sodexho nedir?

Ülkemizde uzun süredir faaliyet gösteren Sodexho, çalışanların anlaşmalı işletmelerden gıda ve yemek ihtiyacını karşılamasını sağlar. 1968 yılında Fransa’da ticari hayatına başlayan Sodexho, yürüttüğü başarılı inovasyon çalışmaları ile aralarında Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir marka olmayı başarmıştır. Sodexho günümüzde 80’nin üzerinde ülkede sürdürdüğü ticari faaliyetlerini geliştirdiği stratejiler ile daha da fazla ülkeye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir. Ortaklıklar prensibi ile çalışan bir sisteme sahip olan Sodexho, profesyonel anlamda servis sağlayan bir şirkettir.

Dünya genelinde en çok bilinen ve kullanılan Sodexho hizmetleri çek ve kart kullanımı ile hizmet almaktır. Restorant Pass Card(restoran geçiş kartı) ve Gift Pass(hediye çeki) uygulamalarıyla dünya çapında tanınan Sodexho, teşvik ve ödüllendirme gibi programlarıyla da kullanıcılarına farklı alternatifler sunmaktadır. Genel olarak hediye çeki ve kartı gibi uygulamaları ile tanınan Sodexho’nun ayrıca inşaat yönetimi ve yemek hizmetleri gibi uygulamaları da bulunmaktadır. Santral yönetimi, bina bakımı ve resepsiyon yönetimi gibi oldukça farklı ve bilinmeyen çalışmaları da bulunan Sodexho, dünya çapında ticari işletmelere farklı çözümler sunmaktadır.

Ülkemizde daha çok yemek kartı ve çeki uygulamalarıyla tanınan Sodexho’nun ayrıca ticari filo yönetimi konusunda hizmetleri de vardır. Oteller için birçok farklı hizmet paketi de geliştiren Sodexho şirketi, oteller için peyzaj ve temizlik hizmetleri dahi sunmaktadır. Yerleşim dışında kalan alanlar için de akılcı çözümler sunan Sodexho’nun kurulduğu günden bu zamana kendini sürekli geliştiren ve iş ortaklarına çağa uygun çözümler sunan bir şirket olduğu söylenebilir. Şirket çalışanlarının yemek ihtiyaçlarının hızlı ve pratik bir biçimde karşılanması için Sodexho Restoran Kartı, elektronik çip uygulamaları sayesinde şirket yöneticilerinin harcamaları çok kolay bir biçimde takip etmesini de sağlar. Çalışanların Sodexho Kart ile yaptığı harcamaları modern teknoloji sayesinde uzaktan takip etme imkanına sahip olan şirket yöneticilerinin güvenlik kaynakları sorunları düşünmelerine de gerek kalmaz.

İnternet teknolojilerini de yakından takip eden Sodexho, Sodexho Online hizmeti ile internetten ürün siparişi verme ve siparişleri takip etme imkanı da sunar. İdari açıdan büyük bir yönetim kolaylığı sunan Sodexho Online hizmeti, personel kartlarına kredi yüklemeyi de büyük oranda kolaylaştırır. Sodexho’nun en çok duyulan hizmeti olan yemek çekleri, yöneticilere maliyet hesaplama konusunda büyük avantaj sağlar. Sodexho logolu iş yerlerinde yemek çeki kullanımı ile kolay ve hızlı bir şekilde yemek ihtiyacının karşılanması mümkün hale gelir.

Rahnansaika

 

Bir Cevap Yazın