Selülitlerin özel tedavi yöntemleri nelerdir?

Selülit oluşumlarını gidermek için farklı uygulamalar yapılabilir. Evde beslenmenize dikkat ederek, spor yaparak kendinize biraz yardımcı olabilirsiniz. Ancak selülit tedavisi sadece fazla olan yağ dokusunun giderilmesi için yapılmamalıdır.  Cildin kalitesini arttırmak için yapılan tedaviler, kendinizin uyguladığı yardımcı önerilerin yanında yapılmalıdır. Cildinizin gözle görülür şekilde farklılaşması, mükemmel ve pürüzsüz olması için bu tedaviler fayda sağlayacaktır. Selülit için uygulanan tedaviler, farklı yöntemler uygulanarak yapılır. Bunların içinde en yaygın olanlar radyo frekans, Thermage Cpt ve Vshape yöntemleridir. Bu yöntemler cildin altının ısıtılmasıyla yapılır. Uygulanan diyetlerin yanında bu tür tedavilerin eklenmesi, selülitlerden daha kısa sürede kurtulmanızı sağlar. Canlı, pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olabilmek için, kullanılacak yöntemler cildinizde gözle görünür fark yaratılabilir. Bunun için önce fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekir. Zayıflamadan sonra cildin kaybettiği elastikiyeti yeniden kazandırılmalıdır. Yaşın ilerlemesi sonucunda cilt dışarıdan gelecek olan belli uyarıcıların etkisi altında onarım mekanizmasını çalıştırır. Bu nedenle selülit tedavileri diyet, egzersiz gibi yöntemlerle birlikte uygulanmalıdır.

Selülit tedavileri nelerdir?

selülit tedavisi

Vshape selülit tedavisi: Vücudun farklı sorunlarına aynı anda etki eden bu yöntem, cildinize oldukça fayda sağlayacak. Tedavi sırasında yağ hücreleri hedeflenerek parçalanır ve onların dışarı atılmasına sebep olan ultrason ile beraber radyo frekans teknolojileri birlikte kullanılıyor. Yağ hücrelerinin parçalanması ve vücuttan dışarı atılmasıyla yapılan tedavi, vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Yüksek frekans içeren ses dalgaları, cilt altını ısıyla uyarıp, kalojen üretimini arttırır. Sonuçta ince, sıkı ve daha az pürüzlü yapısı olan bir cilde sahip oluyorsunuz. Bundan sonra selülitler daha az belirgin hale gelir. Kalojen üretiminin artması cilt dokusunu güçlendirmekte ve cildin kendini iyileştiren mekanizmanın çalışmasını sağlıyor. Bu özelliğiyle yöntem, diğer tedavi yöntemlerinden ayrılır. Tedaviden fayda görmek için, işlem aynı bölgeye 10 gün arayla beş seans yaptırmak gerekir. Tedavi sırasında kesinlikle acı ve ağrı duyulmaz.

Thermage CPT selülit tedavisi: Bu yöntem derinlere inen radyo frekans yöntemiyle cildin yüzeyi soğutulup, cilt altı ısısı anlık olarak yükseltilir. Isının birden yükselmesi cilt tarafından hasar olarak algılanacak ve onarım mekanizmaları devreye girecektir. Bundan sonra cilt yenilenmeye ve sıkılaşmaya başlayacaktır. Bu arada yüksek ısıyla birlikte, yağ dokusunda küçülme ve sıkılaşma oluşur. Selülit oluşumu sadece yağ dokusunun fazlası değil, bozulan cilt altındaki bağ dokusunun cilt yüzeyine yansımasıdır. Bu sebeple yağ dokuları mutlaka azaltılmalı ve bağ dokusunun yenilenmesi sağlanmalıdır. Bu yöntem her bölgede yapılacak 45 dakika ile bir saat sürecek seanslardan oluşur. Tedavide kişiler hafif bir yanma hissedilebilir. Uygulamanın sonrasında ciltte kızarıklık gibi deformasyonlar oluşmaz. Tedaviden sonra ciltte kalojenin etkisiyle sıkılaşma ve gerilme meydana gelir. Cildin tam olarak iyileşmesi, selülitlerin yok olması 2-6 ay sonra görülür. Bu tedavinin etkisi iki yıl kadar sürer. Bu sebeple bu süre sonunda tedavi yenilenmelidir.

Mezoterapi selülit tedavisi: Bu yöntem sırasında sorunlu olan bölgeye düşük dozda bitkisel ilaç karışımı enjekte edilir. Uygulamadan sonra ciltte nadir olarak morluklar oluşur. Vücudun pek çok bölgesine uygulanan bir tedavidir. Selülit tedavisinin yanında, kişide bölgesel incelme sağlar. Bölgeye enjekte edilmiş olan karışımlar, yağları eritip, dolaşımı hızlandırır. Cilt altında sıkışmış olan yağ hücreleri rahatlatılarak, yeniden kullanılır hale gelmektedir. Bu tedavi şekli cerrahi bir işlem değildir. Yapılan tedavi sadece 10 dakika kadar sürer, haftada bir defa ya da 15 günde bir defa uygulanır. Tedavide başarı sağlanması için 8-12 seans yapılmalıdır. Yöntemde hızlı ve kısa sürede sonuç alınacağından avantajlı olur. Cilde enjekte edilmiş olan karışımda vitamin, antioksidan ve mineral olduğundan, cildin gençleşmesi ve düzelmesi sağlanır.

Bir Cevap Yazın