Samsung Galaxy Note 8.0 tablet özellikleri nelerdir? – İnceleme

Samsung Galaxy Note 8.0 adını 8 inçlik ekranından alıyor. Elimden geldiği kadar özelliklerini anlatacağım. Dilerseniz bu dev cihazı incelemeye başlayalım.

samsung-galaxy-note-80

İlk izlenimlerim çok olumlu. Note 8.0‘ın tasarımı Galaxy S3’e çok benziyor, tuşları da hemen hemen aynı. Note 8.0‘ın şık tasarımı göze çarpıyor.

Galaxy Note 8.0‘ın ağırlığı 340 gram. Kendisinde mevcut kalemiyle gayet kolay bir kullanım sunuyor. Note 8.0’ın sağ tarafında ses ve güç düğmesi, sol tarafında ise kapakla kapatılmış microSD yuvası bulunuyor.

Galaxy Note 8.0‘ın 8 inç boyutunda ve 1280X800 çözünürlüğünde bir ekranı var. Açıkçası çözünürlük konusunda hayal kırıklığına uğradım. Yazılar rahat okunsa da Full HD bir ekranla karşılaştırmamız mümkün değil. Ekran parlak ve renkler yeterince canlı fakat siyahlar derin değil. Ekranın büyük olması bataryaya olumsuz etki etmiş. Video oynatırken batarya fazla dayanmıyor.

Note 8.0 tam bir performans canavarı. 2 GB RAM ve dört çekirdek işlemcisiyle Web’de ve 3D uygulamalarda mükemmel. Ayrıca cihaz Android 4.1 işletim sistemine sahip.

Galaxy Note 8.0‘ın yanında gelen kalem oldukça duyarlı. Web’de gezinirken büyük bir kolaylık sağlıyor.

Note 8.0‘ın el yazısı tanıma özelliği mükemmel çalışıyor. E-posta ve mesaj yazarken kalemin de yardımıyla büyük bir kolaylık sağlıyor. Büyük ekranı sayesinde yazım hatası olmadan E-posta gönderebiliyoruz.

Galaxy Note 8.0‘da benzersiz uygulamalar bulunmakta. Kalemi sayesinde fotoğraflarımızı çok kolay bir şekilde düzenleyebiliyoruz. Yüksek performansı sayesinde rahatça oyun oynayabiliyoruz.

Note 8.0‘ın üzerinde bulunan 5 megapiksel kamera ve 2 megapiksel ön kamera bizim için yeterli olacaktır. Karanlıkta biraz kötü çekimler yapılsa da gün ışığında iyi çekimler yapabiliyoruz. Note 8.0 ile 720p yüksek tanımlı video kayıtları yapabiliyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • İŞLEMCİ : Exynos 4 çekirdekli 1.6GHz işlemci
  • RAM : 2GB
  • HAFIZA KARTI DESTEĞİ : microSD
  • İŞLETİM SİSTEMİ : Android 4.1.2
  • KAMERA : 5 megapiksel 
  • CİHAZ BOYUTLARI : 210X136X8 milimetre
  • CİHAZ HAFIZASI : 16 GB
  • EKRAN BOYUTU : 8 inç
  • EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1280X800

Samsung Galaxy Note 8.0incelememizin sonuna geldik. Yılın en iddialı tabletlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Takipte kalın ..

Bir Cevap Yazın