Saç ektirme işlemi nasıl gerçekleşir?

Saç ektirme konusunda son zamanlarda daha fazla ilgi ve alakanın uyandığını söyleyebilirim. Bu durumu şu şekilde izah ediyorum. İnsanlar artık eskisinden daha yoğun çalışıyorlar ve kalabalık şehirlerde, gürültülü şehirlerde yaşıyorlar. Tüm bunları düşündüğümüzde insanlar daha yoğun bir stres altında kalıyorlar. Bu durumlar duygularında ve bedenlerinde rahatsızlıkların yaşanmasına sebep oluyor. Bu rahatsızlığın yaşandığı noktalardan biriside saçların dökülmesi ve kel noktaların oluşmasıyla kendini gösteriyor.sac_ekim

Ne yapılmalı?

Bu durum stresli insanlarda yaşanıyor veya yaşanmaya başlanıyor. Yani sadece genetik olarak saç dökülmesini ve kelliği tanımlamak artık doğru olmaz. İnsanlarda yaşanan bu dökülme saçların açılması durumu daha büyük sorunların ortaya çıkmasını sağlıyor. Çünkü saçsız olan kimse kendini beğenmiyor. Daha çok hayattan kendisini soyutlayabiliyor. Bu durumun çözülmesi için saç ektirme işlemlerine olan güven ise, kaygılarla mündemiç. Ansak saç ektirme işlemlerinin altından çok sular aktığını söylemek mümkün. Bugün uygulanan saç ekme işleri daha hızlı sonuç veriyor. FUE sistemi bu konuda kullanılan saç ekme tekniklerinin en moderni ve yenisi. Diğer yöntemde saçların çıkması için kel noktaya uygulanan işlem, ince bıçaklarla düz çizgilerin açılması ve içerisine saç kök hücrelerinin yerleştirilmesiydi. Ancak bunun diğer saçlara zarar verme gibi riski vardı.

Ayrıca çabuk sonuç vermiyor verse bile doğal bir görüntü söz konusu olmuyordu. Bu anlamda FUE sistemi bir devrim niteliğinde. İğne yöntemiyle daireler şeklinde kök hücrelerin kel noktaya enjekte edilmesi ve erken sonuçların hızlı ve doğal bir şekilde alınmasını sağlıyor. FUE sistemi sayesinde, operasyon sonrasında kişinin normal hayata dönmesi de daha kısa zaman alıyor. Saçlar ise 6 ay gibi bir süre içerisinde olgunlaşıyor. Saç ektirmek isteyenlere tavsiyem FUE sistemini uygulayan estetik merkezlerinden söz konusu hizmeti almalısınız.

Bir Cevap Yazın