Pırıl pırıl bir cildin sırrı nedir?

skinCilt güzelliği, özellikle kadınlar başta olmak üzere, her insanın önemsediği ve arzuladığı bir estetik ihtiyaçtır. Zira, estetik diğer bazı defoları kamufle etmek çoğu zaman mümkün ve kolayken, söz konusu olan cildimiz olduğunda bu çok da kolay olmamaktadır. Bu nedenle, iş işten geçmeden, cildimiz yer çekiminin ve zamanın etkilerine yenilmeden, ona hakettiği ve ihtiyaç duyduğu bakımı göstermeliyiz.

Pırıl pırıl bir cilt için ilk etapta gerekli en önemli husus iyi bir temizliktir. Üst deri; gözenekleri aracılığı ile hava alır; alt deri tabakaları ile alışverişini sürdürür. Cildin sağlıklı olması ve kalması için gerekli bu fonksiyonları gözenekleri tıkalı bırakarak engellememek önemlidir. Günde en az bir kere, gün sonlarında, akşamları yatmadan önce, iyi bir cilt temizliği yapmak, cildimizin ışıldamasında kritik bir adım olacaktır. Zira, cilt, gece boyunca açık gözenekleri aracılığı ile hayati fonksiyonlarını devam ettiriyor olacaktır.

Bir başka hayati ihtiyaç ise cildin nemlendirilmesidir. Sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilt neme ihtiyaç duyar. Yılların etkisi ile bu nemlenmenin doğal şekilde derinin kendi tabakaları arasında oluşmasında sıkıntılar başlayabilir. Bu sebeple, bizim cildin nemlenmesine yardımcı olmamız gerekecektir. Bunu, hem bedeni içeriden nemlendirerek, yani yeterince su tüketimine özen göstererek, hem de kozmetik ya da doğal bir madde ile cildi yüzeysel olarak nemlendirerek gerçekleştirmeliyiz. Kuru ve nemden yoksun bir cildin bakımlı gözükmesi doğal olarak pek mümkün değildir.

Bir başka önemli ihtiyaç ise tüm beden için geçerli olduğu üzere, cilt egzersizleridir. Yüz yogası olarak da bilinen bazı egzersizleri bıkmadan üşenmeden düzenli bir şekilde uygulamak, cildiniz üzerinde doğal botoks etkisi gösterecektir. Bu egzersizlerin neler olduğu bilgisini birçok kaynaktan elde etmek mümkündür. Oldukça kolay, her yerde ve her zaman yapılabilecek bu egzersizler ile cildin canlanmasına katkınız çok fazla olacaktır.

Bir Cevap Yazın