Para kazanmak için ne yapabilirim?

Eskiye göre para kazanmanın bir o kadar kolay ve zor olduğu bir zamandayız. Kolay çünkü yeni ekonomik yapının sunduğu imkanlar çok fazla. Zor çünkü yeni ekonominin herkesi daha fazla rekabete dahil etmiş olması.

Ama her ne kadar zor olursa veya kolay olursa olsun, internet girişimcisi olarak para kazanmak isteyenler sunulan eşit fırsatları değerlendirmeleri gerekir. BU fırsatlar herkese eşit olarak sunulmuş olsa da, internet teknolojilerini kullanma becerisi, azim, kararlılık gibi durumlar bu eşitliği bozuyor. Kimilerini başarıya götürüyor kimilerini ise hayal kırıklığına. Ancak yapılması gereken kaçmak değil bu fırsatları değerlendirmek.internetten-para-kazanmak

Para kazanma fırsatları neler?

Biliyorsunuz ki elektronik ticaret giderek daha hızlı şekilde ülkemizde büyüyor. Alışverişin online ortama dahil edildiği bir süreçte en iyi e-ticaret yapak. Bugün herkes için e-ticareti mümkün kılan birçok girişim var. Sadece bunlarla başlayıp, daha sonra kendi markanızı kurmak için çabalamanız yeter. Ama dediğim gibi rekabetin çok fazla olduğunu bilmek gerekir. Üstelik bilinmesi gereken birçok konu var ve başarı bu konuların bilinmesini zorunlu kılıyor. Bunlardan bazıları şu şekilde: pazarlama konusunda bilgiler, SEM, SEO, webmaster. Bilinmesi gerekenlerden sadece bazıları bunlar.

Ancak e-ticaretle işe başlamak istemeyenler ve deneyim kazanmak isteyenler satış ortaklığıyla ürün satıp, para kazanmaya başlayabilirler. Bu satış ortaklığı yine bir ürünün tanıtımını yapıp, satın alınmasını sağlamak suretiyle komisyon kazanmaya dayalı bir sistem. Bu sistemde de başarılı olmak isteyenlerin site kurulumu, SEO, SEM gibi durumları bilmesi gerekir. Ama hem öğrenip, deneyim kazanıp aynı zamanda para kazanmak isteyenler bununla işe başlayabilirler.

SEO uzmanlığı da internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin üçüncü olarak yapmasını önerdiğim iş. Ancak bunun için SEO konusunda bilinmesi gerekenler var. SEO bilgileri öğrenildiğinde kuracağınız ufak bir SEO danışmanlık sitesiyle tek tek iş yapmanız ve para kazanmanız mümkün.

Bir Cevap Yazın