Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır?

papatya suyu ile renk acmakYazın sıcak günlerinin bedenimizde yarattığı etkiler içinde en beğenilenlerinden biri saçlarımızdaki renk açılımıdır. Sarımtırak bir havaya bürünen saçlar, bronzlaşan ten ile buluştuğunda oldukça albenili bir görüntü oluşmaktadır. Uzun süre güneşe maruz kalan saçlar doğal olarak renklerinde açılma yaşarlar. Ancak, hem bu açılmanın başlama süresini kısaltmak, hem de rengin tonunun daha açık bir renk olmasını sağlamak için saçlar papatya suyu ile yıkandıktan sonra güneşe çıkılır. Bu etkinin yaşanması için kullanılan kimyasallar da bulunmaktadır. Ancak, en doğal ve zararsız yolu papatya suyundan yararlanmak olacaktır.

Papatya suyu yapmak için aktarlardan kuru papatya satın almalısınız. Yaklaşık iki bardak papatya suyu yapabilmek için bir avuç dolusu papatya yeterli olacaktır. Papatyanızı kendiniz toplayıp havadar bir ortamda kurutabilirsiniz.

İki bardak suya bir avuç dolusu kuru papatyayı koyup, 5-6 dakika kaynatın. Daha sonra papatya suyunun soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra papatya suyunun, papatyalarından arınması için süzgeçten geçirin. Papatya suyu hazırdır. Papatya suyunun saç üzerindeki etkisinden yararlanabilmek için saçlarınızı papatya suyu ile yıkayın ya da bol bol saçlarınıza bu sudan sürün. Eşit şekilde dağılmasına, saç tellerine iyice nüfuz etmesine dikkat edin.

Saçlarınıza papatya suyunu iyice sürdükten sonra artık sıra saçlarınızı güneş ile buluşturmaya geldi. Bol güneşli bir ortamda yarım saat ile bir saat arası bir süre bekleyin. Tek bir günde arzu edilen saç rengine ulaşılması söz konusu olmayacaktır. 2- 3 gün bu uygulamayı tekrar etmek gerekmektedir. Amacın doğal bir renk açılmasını yakalamak olduğu, çok uzun süreli uygulamalar ile abartılı bir rengin oluşmasına izin verilmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Papatya suyu uygulaması ile doğal saç rengi en fazla 2 ya da 3 ton açılabilir. Daha fazlasını hayal etmek, siyah saç renginin sarıya döneceğini ümit etmek yersizdir.

Bir Cevap Yazın