Narın faydaları nelerdir?

Son zanlar çokça konuşulan konulardan birisi, narın faydalarının ne olduğu hususu. Gerçektende nar, meyveler arasında insana en faydalı olanlar arasında geliyor. Hem ucuz, hem de enerji bakımından bir depo olan nar, taze sıkılıp suyu içildiğinde veya tane tane yenildiğinde büyük faydalar sağlıyor. Bu faydalar arasında meme kanserinin önlenmesi ilk sırada yer alıyor. İçersinde buluna vitamin, antosiyan, taninler, polifenoller, insan vücudunun yenilenmesini ve dinç kalmasını sağlıyor.narana

Narın mideyi temizlemesi ve hazımı kolaylaştırıcı etkiye sahip olması, sindirim sistemi sorunlarının ve hastalıklarının ortadan kalkmasını sağlıyor. Mide ülserini iyeleştiriyor. Aynı zamanda boğaza ve akciğerlere faydalı oluyor. Hafif ve derin öksürüklere iyi geliyor. İdrar söküyor. İshal sıkıntılarını ve kusmayı engelliyor. Kalp ve midede meydana gelen ağrılara fayda sağlıyor. Daha birçok fayda ve yararının olduğu nar, büyük bir enerji deposu olarak karşımıza çıkıyor. Günlük bir bardak nar suyu sayesinde, sağlıklı yaşamanın kapılarını kendinize açabilirsiniz.

Sadece meyvesi değil, kabuğu bilen faydalı olan narın kabuklarının kaynamış suda demlenmesi, büyük faydalar sağlıyor. Kanser, kalp ve damar hastalıklarının da şifa bulmasını sağlayan nar, aynı zamanda kan şekerinin dengelenmesini sağlıyor. Ekrem gibi ağrıların azalmasını sağlıyor. Narın en uygun kullanımı, taze bir şekilde sıkılarak suyunun sabah kahvaltısında tüketilmesidir. Cildinizin gençleşmesi ve güzelleşmesi için narı her sabah bu şekilde tüketmenizde fayda var. Türkiye’nin kıyı bölgelerinde yetiştirilen nar, giderek meyveler arasında daha popüler olmaya başladı. Faydasının toplum içerisinde hızla yayılmasıyla son zamanlarda Türkiye’deki üretimi artan narı, sabah kahvaltılarınızda sofralarınızda bulundurmanızda, sağlığınız açısından büyük faydaların olduğunu asla unutmayınız.

Bir Cevap Yazın