Momiji bebeklerle sevginizi göstermek ister misiniz?

momijiMomiji bebekler ilk bakışta bir oyuncak imajı verseler de, gerçekte yetişkinler için bunlar bir koleksiyon ürünüdür. Bununla beraber bunları herkes koleksiyon amaçlı almak zorunda değildir. Böylesi sevimli ve güzel bebekler herkesin ilgisini çekmektedir. Reçineden yapılmış ve her biri teker teker elde boyanmış olan bu bebekler Asya stilinden ilham alır. Bunların her birinin elle boyanması yüzünden de, aynı modelde olsalar da, birbirinin aynı olan iki tane Momiji bebek bulmanız neredeyse olanaksızdır.

Ortalama 8 cm boyundaki bu Momiji bebeklerin alt bölümünde mesajınızı iletebileceğiniz bir bölümü bulunmaktadır. Bu ayrıntısı yüzünden kendisine önemli bir misyon da yüklenmiştir. Bu misyon sevgiyi yay! demektir. İster sevgilinize, ister arkadaşınıza, ister kardeşinize ya da kime vermeyi isterseniz hediye edebileceğiniz bir Momiji bebeğin içine ekleyeceğiniz bir not ile hediyeniz daha da anlamlı hale gelir.

Momiji bebeklerin eski Japon bebekleri olan Kokeshilerin modern versiyonu olduğu söylenir. Ancak bunların hem görünüm, hem de malzeme olarak birbirlerinden farklı özellikleri vardır. Ayrıca Momiji bebeklerde alt bölümünde yer alan ve not yazabileceğiniz bölmede bu sevimli bebekleri Kokeshi bebeklerinden farklı bir duruma getirir.

Momiji bebeklerle ilgili olarak bilinen bir yanlış ise, bunların Japon menşeli olduklarıdır. Fakat Momiji bebekler aslında bir İngiliz markasıdır. Bunlarla 2005 senesinde 12 Momiji bebekten oluşmuş ilk koleksiyon yaratılmıştır. Üretimlerine ilk defa İngiltere’nin küçük bir kasabasında küçük bir ofiste başlayan bu serüven, günümüzde global hale gelmiştir. Halen dünyada İngiltere, Şili, Avusturya, Malezya, Avustralya, Tayland, Almanya, Slovenya ve Kanada gibi birçok ülkede bulunan tasarımcılar muhteşem güzellikte ürünler ortaya çıkarır.

Momiji bebekler nerede satılır?

Momiji bebeklerin Türkiye distribütörü olan ByWonderland’in web sitesinden istediğiniz Momiji bebek siparişi verebileceğiniz gibi, Billstore’dan da kolayca Momiji bebek satın alabilirsiniz. Billstore’un buradaki tek dezavantajı çok sınırlı sayıdaki bebek modeline sahip olmasıdır. Bu yüzden internet sitesinden, daha çok seçeneğin içinden seçmeniz daha keyifli olabilir. Bunu yapmazsanız ilk bebeğinizi Billstore’dan seçer, bebeklere bağımlı olmanız halinde ise ByWonderland’i takip ederek modelleri değerlendirebilirsiniz.

Momiji bebek edinmenin bir diğer yolu ise, ByWonderland’in Instagram üzerinde kendisinin düzenlediği yarışmaya katılmaktır. Bu yarışma her ay farklı bir hashtag ile açılmakta ve sonucunda 3 kategoride, kazanan kişilere Momiji bebek hediye edilen bu yarışma sayesinde Instagram ’da binlerce Momiji bebekli fotoğraf bulunmaktadır. Siz de Momiji bebeklerinizle orijinal ve sevgi yayan fotoğraflarınızı çekebilir, bunun sonucunda ise yeni bir bebeğe sahip olabilirsiniz.

Momiji bebek hakkında bazı bilgiler

Her Momiji bebeğinin farklı bir karakteri bulunmaktadır ve bunların hoşlandıkları şeyler de kendilerine özgü olur

Momiji bebeklerin fiyatları çoğunlukla 45 TL’den başlar.

Yılbaşında ya da sevgililer günü gibi özel günlerde sınırlı sayıda ve günün önemine uygun olan Momiji bebekler üretilir.

Geçmişte üretilen koleksiyonlara vintage momiji denir ve bunların bulunması zaman geçtikçe daha zor olmaktadır.

Momiji bebeklerinin alt kısmında mesaj saklama bölümü ve içinde boş not kağıdı yer alır.

Momiji bebeklerin sevenleri dünya üzerinde oldukça fazla sayıdadır.

Daha önceki yıllarda üretilmiş olan bir Momiji bebek, insanlar arasında ne kadar popüler olursa olsun yeniden üretilmez. Bu nedenle koleksiyon açısından oldukça değerlidir.

Bir Cevap Yazın