Makyajla burun küçültme nasıl yapılır?

Makyajla burun küçültme işleminiburun makyajı yapmak aslında oldukça kolaydır. Makyaj güzel görünebilmek, yüzde olan kusurları yok etmek ve yüzün güzel taraflarını ön plana çıkarmak için yapılan bir uygulamadır. Kullanılacak makyaj teknikleri bunları amaçlar. Uygulanan ışık ve gölge oyunları ve kullanılan renkler yüzde olan kusurları kapatmak için kullanılır. Yüzde olan kusurlar koyu renklerle ve gölgelerle geri plana itilir ve yüzün güzel kısımları da açık renklerle ön plana çıkartılır. Bu unsur makyaj yapmanın genel bir kuralıdır. Burun yüz bölgesinde olan en çok dikkat çeken orta bölümdür. Burun yapısı her insanda değişik yapıdadır. Bazı kişilerde küçük burun, bazılarında iri yapılı bir burun ya da kemikli burun olabilir. Burun yapısı her insanın yüzüne farklı bir ifade verir. Burun yapısı iri ya da geniş bir şekilde olan kişilerin bu durumdan rahatsız olması söz konusu olabilir. Doğru bir makyaj tekniği kullanılıp, bu sorun düzeltilebilir. Burun yapısının yüzde olan konumunu makyaj hileleri ile değiştirebilirsiniz. Burnu olduğundan daha farklı gösterebilmek için, burun yapısına göre cilt tonunuzdan daha koyu renkte ya da açık renkte fondöten veya kapatıcı kullanmalısınız. Bunu bölgesel olarak uygulayacağınızdan stik gibi kapatıcılar çok kullanışlı olur. Bunun yanı sıra allıkla bölgeye gölge verilebilir. Bunu yaparken gölgelendirmeyi abartmadan yapmalısınız. Gündüz kullandığınız bir makyajı mutlaka gün ışığında yapmalısınız. Yoksa ışığa çıkıldığında hiç hoş olmayan bir görüntü meydana gelebilir.

Makyajla burun küçültme nasıl yapılır?

Makyaj hilelerini kullanarak, burun yapısını düzeltebilmek için önce nasıl bir burun yapısına sahip olduğunuzu tespit etmeniz gerekir. Daha sonra vereceğimiz makyaj hilelerini uygulayarak, burun yapınızın istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Üstten kemikli ve uzun burun makyajı: Burun yapısının üst kısımdan kemikli olması durumunda, üst tarafa cilt tonundan iki ton daha koyu renkte olan fondöten ya da kapatıcı kullanmalısınız. İki yan kısmına ise cilt tonuyla uygun olan renkte fondöten kullanın. Bu makyaj biçimini uzun ve kemikli bir buruna sahip olan kişilerde uygulayabilir. Bunun yanı sıra kaşlar biraz daha aşağı çekilerek burun yapısı daha kısa yapıda gösterilebilir. Bunu yapabilmek için kaşların alt tarafına koyu gölgeler atabilirsiniz.

Kemikli ve düşük yapıda burun makyajı: Burun yapısının kemikli ve düşük bir yapısı varsa, burnu daha kalkık biçimde göstermek için üst tarafa koyu renk kapatıcı ya da fondöten sürün. Burnun uç kısmına ise alt taraftan başlayıp, koyu renk kapatıcı ya da fondöten sürün. Bu sürdüğünüz fondöteni iyice dağıtın. Bu şekilde burun yapısı daha kalkık olarak görülür.

Geniş bir burun makyajı: Bu şekilde bir burun yapısına sahip kişiler burun kemiğinin iki kısmına ve kanatlarına koyu renkli bir kapatıcı ya da fondöten sürüp, gölge yapmalısınız. Bunu uygularken fondöteni parmaklarınızın yardımıyla yanaklarınıza doğru uygulayıp, dağıtmalısınız. Burnunuzun üst kısmına ise cilt tonunuzla uygun renkte kapatıcı ya da fondöten uygulayın. Bu şekilde burun yapınız daha küçük ve ince bir yapıda olacaktır. Bunları uygularken gözler ve dudaklar biraz daha ön plana çıkarılıp, burun görüntüsünü daha arka plana itmeniz gerekir. Gözler daha büyük gösterilmeli ve dudaklar daha dolgun bir şekle getirilmelidir. Dudaklarınızı küçültmeden hafifçe yanlara doğru büyütmeli ve dolgunluk kazandırmalısınız.

Burun yapısı yüze göre küçükse: Burnunuz yüzünüze göre küçük bir yapıdaysa, burnunuzu açık renkli fondötenle aydınlatmalı ve öne doğru çekmelisiniz. Burnunuz düz ve kısaysa kaşlarınızın arasını aydınlatmalısınız. Burnunuzu da açık renk kapatıcı kullanarak ışıklandırmalısınız. Düz bir burun yapınız varsa, sadece uç tarafına koyu renkli stik ile gölge vermelisiniz.

Bir Cevap Yazın