LG G2’nin özellikleri nelerdir? – İnceleme

Bu yazımızda LG’ nin G2 adlı telefonunu inceliyoruz. Yazımızın sonunda LG G2′ nin donanımsal özelliklerini de vereceğiz. Başlayalım.

LGG2

LG tasarımda mükemmel bir iş çıkarmış. İnce ve zarif bir tasarım sunulmuş. Telefonun eldeki rahatlığı harika. Tek elle bile kontrol edilebilir.

Açıkçası LG G2′ nin düğme yerleri berbat olmuş. Ses açma – ses kapama ve kilit düğmesi telefonun arka tarafında, kameranın hemen altında bulunuyor. Dolayısıyla düğmelerin kontrolü bir hayli zorlaşıyor. Düğmelerin yeri alışıldığın çok dışında, daha farklı olabilirdi. Düğmeler yan tarafta iken daha kullanışlıydılar.

LG temel olarak Android işletim sistemi kullanıyor, G2’de de böyle olmuş. Telefon Android 4.2 işletim sistemine sahip. Telefonun işletim sistemi üzerinde ince değişikliklere gidilmiş. Üst tarafta bulunan sürgünün hacmi genişletilmiş ve değiştirilmiş. Ana menüde takvim, hesap makinesi, hızlı mesajlaşma gibi özellikler bulunuyor. Bana göre en iyi seçim takvim olacaktır. Hesap makinesi veya hızlı mesajlaşmayı kullanmak isterseniz klavye açılıyor ve ekranın yarısını kaplıyor. Bu yüzden takvim en kullanışlısı.

LG G2′ nin klavyesi alışıldığın biraz dışında. Tuşlar dağınık halde ve sembollere zor erişiliyor. Telefonun bu konuda başarılı olduğunu söyleyemem.

LG G2′ nin ekranı çözünürlük ve boyut yönünden mükemmel. Telefon 5 inç boyutunda ve 1920 x 1080 çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Dokunmatiği gayet iyi işliyor. Ekranla ilgili tek olumsuz eleştirim renk dengesi çok daha iyi yapılabilirdi.

G2 donanım yönünden oldukça güçlü, buna hiç şüphe yok. Etkileyici bir performansa sahip. Telefonda 2.2 GHz quad-core işlemci bulunuyor. 3D performans testinde 15,683 puan ile rakiplerini geride bıraktı. Telefonun dahili hafızası 12 GB. Büyük ihtimalle bu boyut yetecektir fakat yetmez derseniz telefonda microSD hafıza kartı yuvası bulunuyor.

LG G2′ nin bataryası mükemmel, söyleyecek laf bulamıyorum. Yüksek boyutlu ekrana ve çok iyi bir donanıma sahip olmasına rağmen batarya uzun süre gidiyor. G2′ de 3,000 mAh bir batarya bulunuyor. Video oynatma testinde 16 saat dayandı. Batarya yönünden yılın en iddialı telefonu olduğunu söyleyebilirim.

G2 mükemmel bir kameraya sahip. 13 megapiksel kamera sayesinde fotoğraf makinesinden farksız kareler alacaksınız. Telefonun gece çekimleri de gündüz çekimleri de mükemmel. Bol ayrıntılı ve canlı kareler almamız mümkün.

Donanımsal Özellikler:

  • Ekran boyutu: 5.2 inç.
  • GPS: Var.
  • Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080.
  • Dahili hafıza: 12 GB.
  • Telefon ağırlığı: 143 gram.
  • Telefon boyutu: 139 x 71 x 9 mm.
  • Microsoft Office uyumluluğu: Word, Powerpoint, Excel.
  • İşletim sistemi: Android 4.2.2
  • Telefon aksesuarları: Şarj, veri kablosu, kulaklık.

İncelememizin sonuna geldik. LG G2 ile ilgili söyleyebileceklerimiz bunlar. Elimizden geldiğince özelliklerini anlatmaya çalıştık. Sorularınızı yorumla iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın