Lahana suyu diyeti zayıflatır mı?

diyetLahana suyu diyeti fazla kilolarınızdan kolay bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır. Lahana sebzesini temizleyerek, belli bir miktar suyla haşladıktan sonra elde edeceğiniz lahana suyu ile yapılan kolay bir diyettir. Lahana suyu vücutta birikmiş olan yağ kitlelerinin, parçalanarak yok olmasını sağlamakta ve kişilere kilo verdirmektedir. Bu sebeple kilolarınızdan kurtulmanız için lahana suyu diyetini uygulamanızı öneririz. Bu lahana suyu aynı zamanda kan dolaşımını düzenler, vücuttan toksinlerin atılmasına faydalı olur, vücudun zinde olmasını sağlar ve selülitlerin yok edilmesinde etkili olarak, oldukça faydalı olur. Hazırlayacağınız lahana suyu sadece kilo vermek için değil, sağlıklı bir yaşam için de tüketilmelidir. Bunun için her gün bir bardak lahana suyu içmenin yeterli olur.

Lahana suyu nasıl hazırlanmalı?

Taze olarak alınan lahanayı yapraklarından ayırın ve yıkayın. Bunu bir kevgirin içine bırakın. Uygun boyda bir tencere alın ve içine bir litre kadar su ilave ederek, kaynamaya bırakın. Su kaynama noktasına gelince 7-8 adet lahana yaprağını suyun içine ilave ederek, tencerenin kapağını yarım kapalı olacak şekilde kapatın ve 10 dakika kadar pişmesi için bırakın. Daha sonra suyu bir sürahi ya da su kabının içine süzdürüp dinlenmeye bırakın. Elde ettiğiniz lahana suyunu sabah ve akşam günde iki defa olmak üzere tok ya da aç karnına içebilirsiniz. Lahana suyu toplam beş günde içerek, bitince lahana suyunu içmeyi kesin. 3 gün ara vererek, tekrar lahana suyunu içmeye devam edin. Ardından yine beş gün için. Bunun on gün içilmesi gereklidir. Lahana suyunu böylelikle on güne tamamlayarak işlemi bitirin. Lahana suyunu içmeye karar verdiğinizde, bunu her gün taze olarak hazırlayın. Bir gün öncesinden bile olsa kalan lahana suyu içmeyin. Beklemiş olan lahana suyunun sağlığınız açısından herhangi bir faydası yok.

Lahana suyu diyeti

Bu diyet kullanacağınız lahana suyunun nasıl içildiğini ve ne zaman içmeniz gerektiğini belirlemektedir. Lahana suyu diyetini uygularken, her zaman tükettiğiniz diğer gıdaları azaltmanızı tavsiye ederiz ya da uzman bir diyetisyen tarafından veya kendinize uygun gördüğünüz bir diyet programını uygulamanızı da öneririz. Bu lahana suyu diyeti bir sıvı içecek olduğundan toksinlerin atılmasına faydalı olur. Ayrıca lahananın bileşenlerin de yer alan etken maddelerin etkisiyle kanser olma riskine karşıda sizi korur.

Lahana suyu diyeti nasıl uygulanır?

  • İlk 5 Gün: Akşam ve sabah tok ya da aç karnına tercih edeceğiniz bir su bardağı taze hazırlanan lahana suyu içilir.
  • İkinci Hafta: Bir hafta süreyle her gün taze olarak hazırlanan lahana suyu yemek saatinden yarım saat kadar önce aç karnına bir su bardağı içilir.
  • Üçüncü Hafta: Üçüncü hafta içilecek lahana suyu azaltılır ve iki günde bir aç karnına lahana suyu içebilirsiniz.
  • Dördüncü Hafta: Üç günde bir olacak şekilde aç karnına taze hazırlanan lahana suyu içilir.

Bir Cevap Yazın