Keçi boynuzu kürü ne işe yarar?

keçiboynuzuKeçi boynuzu kürü erkeklerin sperm sayısını arttırıcı, spermlerin hareketliliği arttıran ve iktidarsızlık sorununu çözmeye yarayacak bitkisel bir çözümdür. Erkeklerin normal sperm değerleri 40 milyon/ml ve üstünde olan sayılardır. Bu sperm oranının sayısal olarak azalması kadının hamile kalma olasılığını azaltan bir etkendir. Sperm sayısının yeteri kadar olması, tek başına kadının gebe kalması için yeterli değildir. Bundan başka spermlerin hareketli olması gerekmektedir. Sperm sayısının daha düşük olması halinde bile erkekler baba olabilir. Bu az sayıdaki spermlerin hareketli olmasını sağlayan etkenlerden kaynaklanır. Keçi boynuzu kürü hem az sayıda olan spermlerin sayısını arttırır, hem de spermlerin daha fazla hareketlenmesini sağlar. Sperm sayısı normalin altında bir değerde olan erkeklerde, spermlerin hareket hızı arttırılırsa yumurtaya ulaşacak spermlerin oranı yükselir. Bu nedenle sperm sayısı düşük olan erkeklerde çocuk sahibi olabilir.

Keçi boynuzu kürü nasıl hazırlanır?

  • Yarım litre içme su
  • 6-7 adet keçi boynuzu

Bu kürü hazırlarken suyun içme suyundan kullanılmasını tavsiye ederiz. Tencerenin içerisinde yarım litre suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra içine keçi boynuzlarını küçük parçalara kırıp atın. Tencerenin ağzını kapatıp, kısık ateşin üzerinde 3 dakika kadar kaynatın. Daha sonra ateşi kapatıp, 20 dakika tencerenin ağzı kapalı olarak dinlendirin. Soğuduktan sonra karışımdan keçiboynuzu parçalarını çıkarabilirsiniz. Bu kürde verilen ölçüler sadece bir günlük kullanım içindir. Her gün aynı ölçülerde hazırlanmalıdır.

Keçi boynuzu kürünün uygulaması

Uygun şekilde hazırlamış olduğunuz kürü, sabahları ve akşamları aç karnına içebilirsiniz. Bu ölçüdeki karışımın yarısını sabah, yarısını da akşam içmelisiniz. Bu tertibi bir hafta süreyle her gün uygulamalısınız. Kürün her gün taze olarak hazırlanması gerekir. Bir hafta geçtikten sonra, 3 ay süreyle kürden hazırlayıp, her gün akşam yatmadan evvel yine bir bardak içmeye devam etmelisiniz. Bunu daha sonrada yine uygulamaya devam edebilirsiniz. Keçi boynuzu kürü sperm sayısı az olan, sperm hareketliliği gerektiği gibi olmayan ve iktidarsızlık çeken erkeklere tavsiye edilmektedir.

Keçi boynuzu kürü nasıl etkili olur?

Spermlerin baş kısmında acrosome adında bir kesecik olur. Spermin yumurtayla temas etmesi durumunda, bu kesecikte bulunan enzimler yumurta zarını parçalar ve sperm yumurtaya girip döllenmeyi başlatır. Keçiboynuzu kürünün etkisiyle spermlerin hareketliliği artar ve spermlerin başında bulunan kesecikte enzimlerin aktivitesi yükseltilir. Bunun etkisi yumurta zarının parçalanmasında faydalı oluyor. Uygulanan kürün herhangi bir yan etkisi olmadığı için, erkeklere her zaman önerilebilir. Ancak keçi boynuzunun şeker içermesi yüzünden, şeker hastası olan erkekler bunu kullanmadan önce bir doktora danışmalıdır. Kürü uygularken iktidarsızlığa karşı etkili olacak maddelerin önce vücutta depo edilmesi gerekir. Bu maddelerin belirli bir seviyeye ulaşması halinde, hücre içinde transformasyon mekanizması harekete geçirilip etki yapmaya başlar. Bu nedenle keçi boynuzu kürü uygulanırken sabırlı olunması gerekmektedir. Belli bir süre sonunda yararlı etkileri görülmeye başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın