Karaköy’de gidilmesi gereken mekanlar nelerdir?

Karaköy salaş mekanları ile kendine has tarzı olan mekanlarla doludur. Karaköy de bir çok mekanın kendine göre tarzı ve lezzetleri vardır. Sizlerle keyifli bir Karaköy turuna çıkalım.

İşte Karaköy’de gidilmesi gereken mekanlar:

Namlı Gurme:

Kahvaltı çeşitleri doğal ve doyumsuz bir lezzet noktasıdır. Güne sağlam bir kahvaltı ile başlamak için bu renkli mekanı tavsiye ediyoruz.

karakoy3

İstikamet Karaköy:

Çalışanları hoş nezih bir mekan. Günlük menülerini denemelisiniz. Yemekleri ortalamanın üzerinde olan bir yer. Passion Fruit tatlısı ile müdavimi olduğumuz nezih hoş bir mekan. Mutlaka gidilmesi gereken bir mekandır.

karakoy7

Dandin Bakery:

Hamur işi severler dikkat. Karaköy de geniş tatlı çeşitleri Dandin’i mutlaka deneyiniz. Atıştırmalık hamur işi lezzetlerinin olduğu bu mekanda yemek öncesi arkaşınız ile vakit geçirebileceğiniz bir mekan.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Karaköy Güllüoğlu:

Lezzeti İstanbul’un en lezzetli baklavalarından birini tadabilirsiniz. Faruk Güllüoğlu ile karıştırmayın. Bu mekan lezzeti ve tadı ile bir başka. 1800 yıllardan başlayıp babadan oğula geçmiş lezzet. Mekanın başka şubesi olmadığı için içerisi tıklım tıklım doludur. İstanbul’un en iyi tatlılarından biridir. Şubeleşmemiş butik tarzında kaliteden ödün vermeden günümüze kadar gelmiştir. Tatlı krizlerinde gidilmesi gereken bir mekandır.

güllüoğlu

Colonie Karaköy:

Gece eğlencesinin yeni gözdelerinden biridir. Çalışanlar eğitimli ve gayet kibar ve güler yüzlüdür. Son yıllarda popülerliliği iyice artmış olan mekan eğlence sektörüne can hayat veriyor. Yemek alternatifleri çok fazladır lezzetleri gayet tatmin edicidir. Ancak fiyatlar biraz pahalı gelebilir.

karakoy5

Dem Karaköy:

Kendine has tarzı olan değişik çay çeşitlerinin ve harika sunumlarının olduğu bir mekandır. Çoğu cafelerden ayrılan içecekleri ve sunum tarzı olan mekana bir uğrayın. Türk kültüründe çayın önemi büyüktür. Bu mekan çay çeşitleri ve atıştırmalık lezzetler üzerine kurulmuş tarz mekanlardan bir tanesidir.

dem-karaköy1

Karaköy Sardunya

Sardunya restaurant yalı tarzında boğaza nazır harika bir manzara eşliğinde kaliteli bir mekan hizmeti sunuyor. Mekanın et-balık ve diğer menüleri kusursuzdur. Fiyatları verdiği lüks hizmetten dolayı ortalamanın biraz üstünde ancak mutlaka gidilmesi gereken mekanlardan biridir. Pazar günleri saat 10 -14 arası verdikleri özel kahvaltıyı kaçırmayın deriz.

Bir Cevap Yazın