İnternetten para kazanmanın yolları nelerdir?

Son yıllarda popüler olarak internet üzerinden para kazanma yollarını duymuşsunuzdur. 21. yüzyılın bize getirdiği en önemli teknolojilerinden biri olan internet günden güne yeni teknolojiler ve yazılımlar ile hayatımızı giriyor. Bu gelişmeler yaşanırken internet reklamcılığı sektörü gelişti. Artık herkes internet reklamcılığı ile kazanç sağlayabilir. İnternette content(içerik) üretirsek reklam veren firmaların ödediği ücretlerden gelir elde edebiliriz. İnternetin günden güne daha fazla hayatımıza girdiği şu dönemde siz de bu platformdan yararlanın. İşte internetten para kazanmanın yolları:

para kazanma

Editörlük:

Websitelerinde yazarlık yaparak gelir elde edebilirsiniz. İlgili olduğunuz bir alanda yazılar yazarak para kazanmanız mümkündür. Eğer yeterli vaktiniz varsa bu işi düzenli olarak yapabilir bütçenize ek gelir sağlayabilirsiniz. Forum sitelerinden editör arayan webmasterları bulabilirsiniz. Örnek: wmaraci, iyinet, r10, webmastersitesi, shiftdelete ve fuub

Youtube:

Youtube’da videolar paylaşarak izlenme sayınıza göre gelir elde edebilirsiniz. Özgün paylaşımlar yapmalısınız aksi taktirde Youtube kanalınız uyarı alır. Telif hakkı olmayan videoları Youtube’a yüklemelisiniz.

Mobil Uygulama:

Apple, Android ve Windows platformlarına uygulama geliştirerek yüksek gelir elde edebilirsiniz. Mobil reklam gelirleri yüksek olduğu için güzel bir uygulama çok yüksek gelirler getiriyor. Örneğin Angry Birds uygulaması piyasada en çok tutulan uygulamalardan biridir. Finlandiya’lı Rovio Stüdyolarında üretilen oyun 2009 yılından beri 500 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Şirketin değeri 9 milyar doları buldu.

Website Site Kurmak:

En çok kullanılan yöntemlerden biridir. İnternet sitesi kurarak insanları sitenize çekmeye çalışıyorsunuz. Daha sonra sitenize reklam alarak reklamlara tıklama başına gelir elde ediyorsunuz. Ziyaretçi sayınız ne kadar fazla ise reklam gelirleriniz o kadar yüksek olur. Google Adsense bu konuda öncü bir firmadır. En çok kazandıran internet reklam firması denebilir. Ayrıca sitenizin kategorisi ile alakalı olarak sitenize diğer sitelerden özel reklam alabilirsiniz.

E-ticaret:

En çok para kazandıran yollardan bir tanesi internet üzerinden ticaret yapmaktır. Mağaza açmadan daha az personel çalıştırarak ürünlerinizi direkt müşteriye ulaştırabilirsiniz. Ancak e-ticaret sektöründe rekabet fazladır. Büyük holdingler bu alanda yatırım yapmışlardır. Siz de bu alanda yer almak istiyorsanız farklı bir ürün ile piyasaya girmeli ardından sosyal medyada ürünlerinizin pazarlamasını yapmalısınız.

Sosyal Medya:

Firmaların sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazanmak mümkündür. Günümüzde İnstagram en popüler sosyal medya programlarından biridir. İşlerini İnstagram üzerinden yapan binlerce firma vardır. Siz de sosyal medya da kendinizi kanıtlayın ve firmların sosyal medya hesaplarını belli bir ücret karşılığı yönetin. Ya da yüksek takipçili bir hesap sahibi olup firmalardan reklam alabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın