İnternetten iş için yazılımcı mı olmak gerekiyor?

Bilgi ekonomisiyle beraber internet üzerinden iş yapmak da değerli bir hale geldi. Birçok kişi bunun farkında hala olamadılarsa da, birçok kişi de internet üzerinden iş yapmak için internet teknolojilerinden haberdar olunmasını, yazılım dillerinden bir kaçının bilinmesi gerektiğini sanıyor. Aslında çokta yanlış bir düşünce değil. Ama üzerinde fazlaca durulması yanlış. Çünkü yazılım dillerini bilmeden de internet üzerinden iş yapılır. Ticaret yapmak veya danışmanlık hizmeti vermek için yazılım dillerinin bilinip, site açılması, tasarlaması, yönetilmesi gibi bir şey söz konusu değil.internetten para kazanmak

Sadece tek tıkla siten hazır

Bugün internet teknolojilerinin ne derece kolaylıklar sağladığını bilirseniz, kend başınıza birçok site kurulumunu yapabilir, eklentilerle profesyonel bir site kurmayı başarabilirsiniz. Kuracağınız site üzerinden yeteneklerinizi pazarlayabilir, e-ticaret yapabilirsiniz. Sürükle bırak sistemleri sayesinde, görsel tasarım editörleri sayesinde her şey daha da kolaylaştı internette. Ama bunların farkına varabilmek için internetten iş yapma gayesi ve bunun herkes için başarılabilir bir kariyer olacağına inanmak gerekiyor.

Eğer hayatınızı bir yerde çalışarak geçirmek istiyorsanız, veya memur olmak için birkaç defa daha KPSS imtihanını göze alıyorsanız, hayattaki hedefleriniz sadece işçi olmak, bir miktar maaş alıp, rahat yaşamak, sabit bir düzlemde etliye, sütlüye karışmadan yaşamak şeklindedir. Bu tip biriyseniz ve hayalleriniz yoksa, internet üzerinden iş yapmak ve kovalamak için gerekli olan sürekli bir dinamizm ve çalışma niteliklerine burun kıvırabilirsiniz. Yapmanız gereken öncelikle hayallerinizi değiştirmek ve hedeflerinizi yükseltmek olmalı. Hedefler yükseldiği zaman çalışmak için enerjinizin artacağını, hayatın asıl gayesini anlayabilmek adına anlamların yaşamınıza dahil olacağını, sonuçta ise mutlu bir hayat geçireceğinizi anlayacaksınız. Kaygı, korku, endişe, şüphe, bağımlılık gibi olumsuzlukları planlarınızı oluştururken rafa kaldıramadıysanız, sanıyorum hayatınız monoton ve statik bir şekilde sonlanır.

 

 

Bir Cevap Yazın