İninal kart nedir?

İnternet üzerinden alışveriş alışkanlıkları ülkemizde de giderek gelişiyor. Henüz yabancı memleketlerdeki gibi bir düzeye gelmemiş olsa da, ilerleyen zamanlarda daha da büyüyeceği kesin. Bu internet üzerinde alışverişin az olmasının nedenleri arasında kişilerin malı görmeden almak istememesi, bazı yaşanan kötü deneyimler, bir de kredi kartı bilgilerinin internet gibi elektronik bir ortama verilmek istenmemesi. 121214-ininal-big.hlarge

Yüksek limiti kredi kartlarının internet alışverişlerinde kullanılması halinde yaşanabilecek bir takım olumsuzluklardan dolayı herkes, ya eft yoluyla ya da kapıda ödeme yoluyla alışveriş yapıyor. Ancak ininal kart sayesinde internet üzerinden yapılan kart işlemlerinde yüksek limitli kart bilgilerinizin çaldırma riskiniz yok. İninal kart sistemi de bu yüzden kurulmuş. Bir nevi mastercard ola ininal, alışveriş harcamanız ne kadar olacaksa, o kadar parayı içene yüklemenizi ve rahatça alışveriş yapmanızı sağlar. Bir takım indirimler ve anlaşmalı merkezlerde yapılan alışverişlerde hediyeler kazandırma imkanını sunan ininal kart, resmi sitesinde yaptığınız başvuru sonrasında herkese kolayca veriliyor.

Kartınızı aldıktan sonra resmi site üzerinden istediğiniz kadar limit yükleyebilir, dilerseniz ptt noktalarından da yükleme işlemini yapabilirsiniz. İnternette güvenli alışverişi mümkün kılmak adına geliştirilen bu kart sistemi, 4000 binin üzerinde mağazada özel indirimler sunuyor. İninal karta sahip olmak isteyenlerin kredi kartı olmasına da gerek yok. Kredi kartı olmaması nedeniyle internetten iyi bir alışveriş deneyimi yaşamayan kimselerinde severek kullandığı bu kart, kredi kartı yerine geçtiğinden istediğiniz kadar bakiye yüklemeniz halinde, internet üzerinden dilediğiniz alışverişi güvenli bir şekilde yapmanızı sağlar.

Hatta bu kartın bir kullanım özelliği de, sevdiklerinize hediye almakta zorlanıyorsanız onlara belli bir seviyede ininal kart hediye etmenizdir. Mesela 100 lira limiti olan bir ininal kart hediye ederek, istediği alışverişi yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın