İnce ve çarpık bacaklar estetik operasyonlarla düzeltilir mi?

bacak estetiğiKadın ve erkekler için bacak ve baldırların oranı genel vücut yapısında önemlidir. Kadınlarda günlük yaşamda bu bölgeyi açıkta bırakan kıyafet giyme gereksinimi olması yüzünden, bu alanın kamufle edilmesi zor olur. İnce ve çarpık bacak estetiği günümüzde tercih edilen ameliyatlardan birisidir. Bununla ince ve çelimsiz, çarpık olan bacaklar estetik bir yapıya kavuşturulur. Kadınlar ve erkeklerin çoğu bacak bölgesindeki eğrilikleri ve ince yapıyı önemser. Erkekler bacak yapısında kaslı görünümü isterken, kadınlar daha estetik, simetrik, düzgün yapıda ve kalınlığı normal sayılan bacak yapısını ister. Daha önceki yıllarda vücut geliştirme sporunda başarılı uygulanmış teknikler, günümüzde geliştirilmiştir. Kişilerdeki pantolonla bile gizlenemeyen bacak kusurları, estetik uygulama sayesinde giderilir.

Bacak estetiğinde kolay bir şekilde liposakşın ile vücutta fazla yerlerden alınan yağ hücreleri bacakta eksik alanlara nakledilir ve bacakların dolgunlaşması sağlanır. Bununla bacakların S biçiminde kıvrımlı görünümde olması ve çarpık görünen bacakların düzgün olması sağlanmaktadır. Bacaklarda daha fazla deformitelerde özel tasarlanmış silikon protezler kullanılır. Bu protezler diz arkasından açılmış olan 3-4 cm lik kesilerden yerleştirilmektedir. Bacaktaki boşluk olan ceplere konulur ve bu alanlarda kalıcı düzelmeler elde edilir.

İnce ve çarpık bacakların sebebi nedir?

Bu daha çok çocuklukta uygun sporun yapılmamasından, kötü ve bilinçsiz beslenme düzeninden gibi sonradan gelişen faktörlerin kalıtsal etkenlerle birleşimi yle bacak bölgesinde şekil bozuklukları oluşur. Bunun dışındaki etkenlerde insanlarda polio çocuk felci, baldır kaslarının gerginliğine neden olan club foot deformitesi gibi sorunlar yüzünden, tedavi için bacak estetiği kullanılabilir.

Bacak estetiğinde neler yapılmaktadır?

  • İmplant kullanılıp çarpık ve ince bacakların düzeltilmesi
  • Yağ transferi yapılıp çarpık ve ince bacakların düzeltilmesi
  • Liposculpture ve yağ transferi yapılıp denge prosedürünün sağlanması
  • Kalın bacaklarda inceltme
  • Ayak bileği ve diz bölgesinin kalınlaştırılması ya da inceltilmesi

Bacaklarda kullanılan implantlar kaç yıl işlev görmektedir?

Bacak estetiğinde kullanılan silikon protezlerin herhangi bir son kullanma tarihi yoktur. Bunlar takıldıktan sonra ömür boyu işlev görebilir. Ancak boyutlarının değiştirilmesi ya da enfeksiyon oluşması gibi etkenler olursa, implantların çıkarılarak yeniden takılabilir.

Çarpık ve ince bacak estetiğinde liposakşın ve yağ transferi neden tercih edilmektedir?

Bu yöntemler kullanılarak yapılan estetik operasyonun bazı avantajları vardır. Önce bunların 3 mm gibi küçük kesilerden yapılması tercih nedenlerin başında gelmektedir. Bu tür kesilerde hastalar çorap giymese bile, bunları gizleme olanağına sahiptir. Ayrıca kişide bel, karın ve kalça bölgesinde olan yağ dokusu kullanıldığı için, hem doku uyumu daha güzel olur, hem de bu alanlarda bile incelme sağlanır. Bu yöntemler daha çok deformiteleri az olan hastalarda tercih edilir. Yapılacak yağ transferinin dengeli bir şekilde verilmesi gerekir. Çoğunlukla hastalarda ikinci bir seans daha uygulanmaktadır. Ancak bu yöntemleri uygulayabilmek için, hastaların yeteri kadar yağ dokusunun olması gerekir. Bu yüzden herkese uygun olacak bir yöntem olmayabilir.

Yağ transferiyle yapılacak bacak estetiğinde yağların erimemesi için ne yapılmalıdır?

Bu etkinin sağlanması için yağ hücrelerini rafine etme ve yoğunlaştırma işlemine tabi tutmak gerekir. Bunu yapmak için santrifüj, süzme ve filtreleme gibi yöntemlerden faydalanmak mümkündür. Hastanın cilt gerginliğinin değerlendirilmesi, üç boyutlu yapılan planlama ve yumuşak geçişlerin olması gerekir. Yağ transferi yapılırken çok sabırlı olunmalı ve ince bir çalışma yapılmalıdır. Bununla yağların erimesi azalma gösterebiliyor. Gergin bir cildi olanlar ve yağın hızlı eriyeceği düşünülen hastaların dizlerinin içinden liposakşın yapmak daha faydalıdır. Bu etkiyle daha iyi bir estetik uyum sağlanır. Transfer sırasında erime dikkate alınarak, daha çok yağ hücresi transferi de yapılması tercih edilebilir.

Ayak bileğinin üstü nasıl inceltilir?

Bu sorun daha çok kadınlar açısından estetik sorun teşkil etmektedir. Ayak bileğinin görüntüsü bacak estetiğinde çok önemlidir. Ayak bileğinin hemen yanında olan kalınlık daha çok kısa boylu olan kadınlarda sorundur. Bu fazlalık yağ dokusundan kaynaklanırsa, liposakşın ile düzeltilebilir. Ancak buna sebep olan kas dokusu olursa, bunu düzeltmemek daha iyidir.

Bacak estetiğinde diz estetiğinin önemi

Bacakların estetik açıdan iyi görünüme sahip olması için, dizler önemlidir. Çoğunlukla dizlerin içlerinde olan fazla yağ dokusu içe doğru çıkıntı yapmaktadır. Bu bacakların kalın görünmesine sebep olabilir. Yaşlanma yüzünden dizlerde sarkma ve şekil bozukluğu olabilir. Bunlar bacak estetiği içinde yapılan operasyonlarla giderilir.

Bir Cevap Yazın