İlluminati nedir?

illuminatiİlluminati; geçmişte Bavyeralı İlluminati olarak da adlandırılan, Türkçe’ye aydınlanmışlar olarak geçen 1 Mayıs 1776’da kurulmuş bir cemiyettir.

Teorilere göre İlluminati terten okunuşlara çok önem veren bir örgüttür.  Bazı kurumların ve şahısların İlluminati ile bağını bu şekilde pekiştirenler bulunmaktadır. Örneğin Amerika’nın güvenlik kuruluşu NSA’nın İlluminati ile bağını İlluminati kelimesini ters çevirip sonuna “.com” ekleyerek pekiştirenler olmuştur. -www.itanimulli.com- NSA’nın sitesine yönlenmektedir. Dolayısıyla bu şekilde kanıtlandığı düşünülmektedir. Ayrıca hâlen ABD Başkanı olan Obama’nın İlluminati ile bağı, göreve geldiğinde Yes We Can demesi ile kanıtlanmaya çalışılmaktadır. Bu kelimenin tersi Nac Ew Sey’dir ve Thank You Satan anlamına geldiği iddaa edilmektedir. Her gün TV ve Konserlerde gördüğümüz dünya çapında sanatçıların kliplerinde, giydikleri kıyafetlerde, tişörtlerde, kolyelerde veya herhangi bir ürününde görülen piramitler, piramitin içinde bulunun göz gibi semboller İlluminati’nin sembolleri olduğu için bu sanatçıların İlluminati’ye dahil olduğu düşünülmektedir. Bu sanatçılara Keşha, Rihanna, Lil Wayne gibi örnekler verilebilir. Bu konuyla ilgili çok geniş araştırmalar, belgeseller mevcuttur. Sadece sanatçılarda değil birçok TV programında, özellikle çizgifilmlerde çok etkin şekilde bilinçaltı mesajlar verildiği görüşmüştür. Bu mesajlar Subliminal Mesaj olarak adlandırılır. Simpsons gibi dünya çapında yayılmış çizgifilmlerde birçok kez subliminal mesaj tespit edilmiştir. Tüm bunlara ek olarak bazı markalar logolarını İlluminati logolarına benzer, bilinçaltı mesajlar içeren logolar tasarlamaktadır. Coca Cola’nın da dahil olduğu büyük şirketler için bu iddaalar geçerlidir. İlluminati örgütünün kuruluşu ve yayılışıyla alakalı detaylı bilgi ise şöyledir;

Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörü, aynı zamanda filozof olan Adam Weishaupt 1 Mayıs 1776’da Ingolstad’ta 5 kişiyle birlikte İlluminati örgütünü kurmuştur. Özgür düşünceyi esas almış olan İlluminati örgütü masonları model almıştır. Örgüt üyeleri üç farklı derecede sınıflandırılmış ve bir çok İlluminati grubu mason üyeliklerini iptal etmiştir. İlluminati örgütünün ideolojisine İllüminizm denmektedir. Örgütün adı başta Perfectibilists yani “Mükemmelleştiriciler” olarak düşünülmüş ancak sonradan İlluminati’ye karar verilmiştir. Diplomat Franz Xaver von Zwack, Brunswick dükü Ferdinand gibi önemli pek çok şahısın İlluminati örgütünün bir üyesi olduğu söylenmektedir. Örgütün bir çok ülkede şubesi açılmıştır. Özellikle Avrupada yaygınlaşmaya başlayan örgüt on yılda yaklaşık 2000 üye toplamıştır. İlluminati örgütü edebiyat dünyasından soylu şahıslara kadar birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Johann Gottfried Herder, Johann Wolfgang von Goethe, Gotha ve Weimar gibi önemli şahıslar örnek verilebilir. 1777’de Karl Theodor ülkenin başına geçtikten sonra aydınlanmacı mutlakiyet yani akılcılık taraftarı olması sebebiyle İlluminati dahil tüm gizli örgütleri yasaklamıştır. Hükümet tarafından 1785’te yayınlanan bildiri İlluminatinin dağılmasına, kurucu Adam Weishaupt’un kaçmasına sebep olmuştur. Daha sonra örgütün dökümanları devlet tarafından yayınlanmıştır.

Morgan Gricar, Mark Dice, Ryan Burke, Texe Marrs ve David Icke gibi yazarlara göre İlluminati halen faaliyette olan bir örgüttür. İlluminati örgütü üyelerinin zihin kontrol ederek kurumları, kuruluşları ve devletleri ele geçirdiği iddaa edilmektedir. Teorilere göre dünyadaki pekçok askeri, siyasi, sosyal, ekonomik olayların sorumlusu İlluminati örgütüdür. Yine teorilere göre ABD başkanlarının birçoğunun dolaylı da olsa İlluminati örgütü ile bir bağı vardır. Buna ek olarak İlluminati örgütünün tanınmış çizgi filmlere bilinç altı mesajlar ekleyerek beyin yıkadığı iddaa edilmektedir. Myron Fagan’a göre ABD Başkanı John F. Kennedy suikastı, Fransız İhtilali, Waterloo Savaşı gibi büyük olaylar bu örgüt tarafından yapılmıştır. 1797-1798 yıllarında yayınlanmış olan Augustin Barruel’in Memoirs Illustrating the History of Jacobinism, John Robison’un Proofs of a Conspiracy adlı kitaplarında İlluminati örgütünün dağılmadığı, o yıllarda hâlâ ayakta olup Fransız İhtilali’ni planlayan örgüt olduğu iddaa edilmiştir. Bu kitaplar İlluminatinin günümüzde hâlen var olduğunun kanıtı olarak gösterilmektedir.

Bir Cevap Yazın