Huawei Ascend W1 Özellikleri nelerdir? – İnceleme

Bu yazımızda Ascend W1‘in özelliklerinden bahsedeceğiz.Huawei Ascend W1 incelememizde aklınız takılan soruları sorabilirsiniz..Ascend W1’in her zevke göre ayrı ayrı siyah,kırmızı,beyaz ve mavi renk çeşitleri bulunuyor. Bu arada yazımızda rakibi Lumia 620 ile de karşılaştıracağız. Ascend W1’i incelemeye başlayalım.

Huawei_Ascend_W1

Ascend W1 4″ boyutunda ve 480×800 çözünürlüğünde bir ekrana sahip.Renkleri çok canlı ve parlak.Düşük fiyatlı bir telefon olsa da gerçekten kaliteli bir ekrana sahip. Ayrıca dokunmatiği de gayet iyi çalışıyor.

 

Ascend W1‘in performansı şaşırtıcı derecede iyi.Çift çekircek 1.2 GHz işlemci ve 512 MB RAM’e sahip.Daha pahalı olan rakiplerine fark atıyor.

 

 

Huawei Ascend W1‘in klavyesi hoşuma gitti.Sayılar ve semboller ayrı ekranlarda.Bilgisayardaki Windows 8 ekran klavyesine çok benziyor.

Uygulama yelpazesi şuanlık Android veya iOS kadar geniş olmasa da Windows Phone 8 uygulama dünyası git gide genişliyor.Uygulamalarda çeşitlilik biraz zaman alacak gibi.

 

Huawei Ascend W1‘in dahili hafızası 4 GB.Çok fazla dosya yükleyenler için yetmeyebilir; fakat telefonda Micro SD hafıza kartı yuvası da mevcut. Benim fikrim dahili hafıza biraz daha fazla olabilirdi.

Huawei Ascend W1‘in en güzel özelliklerinden biri bataryası.Telefonun bataryası 1.950 mAh ve aynı fiyat Nokia rakiplerini ikiye katlıyor.Ascend W1‘in tam dolu bataryasıyla bir test denedik ve sonuçlar etkileyiciydi.Yarım parlaklık ayarında 12 saat 19 dakika video oynatabildik.

 

Huawei Ascend W1 5 megapiksel kameraya sahip.Aldığımız kareler gayet ayrıntılıydı ve bulanıklık yoktu.Renkler birazcık solgun olsa da bu eksisini karanlıkta çekim yeteneğiyle kapatıyor.Bu fiyat telefonlar içinde en iyi fotoğrafları alsa da video çekiminde biraz başarısız.Bazı garip ışık yansımaları oluşuyor.

 

Huawei Ascend W1 Donanım Özellikleri:

  • -Ekran boyutu:4″(inc)
  • -Ekran çözünürlüğü:480×800
  • -Telefon ağırlığı:130 Gram
  • -Microsof Office Excel,Powerpoint,Word uyumlu
  • -İşlemci:Çift Çekirdek 1.2GHz
  • -RAM:512 MB

 

Yazımızın sonuna geldiğimizde; düşük fiyatına rağmen kaliteli bir telefon.Fiyat ve özellikleri bakımından Samsung Galaxy Fame ve Nokia Lumia 620’nin rakipleri arasında.

Bir Cevap Yazın