Honda Civic nasıl bir araçtır?

civicHonda Civic, C segmenti araçlar içerisinde efsane sayılabilecek özelliklere sahip. Devamlı kendini yenileyen, dikkat çeken tarzı ve dış tasarımı, süspansiyon sistemi ve dinamizmi ile Honda sahiplerinden tam not alan bir otomobil. Geniş ve sportif iç mekân donanımları ile kullanıcılarına rahat bir sürüş keyfi yaşatabilecek bir alana sahip. Bunun dışında katlanabilir koltuk tasarımlarıyla, esnek bir bagajın da sahibi olacaksınız. Siz ve sevdikleriniz için tasarlanmış mükemmel bir otomobil.

Dış tasarımında kazalara karşı alınan önlemler, ses yalıtımı konusundaki hassasiyet, ön ve ön kapı camlarında yapılan sağlamlaştırma aracın kaliteli kimliği üzerine pozitif katkılarda bulunmuş.  Aracın tasarımını ele alacak olursak dikkat çeken en önemli şey, ön camın eğimi ve arka bölümün tasarımı oluyor. Multiplex gösterge paneliyle, kullanıcılarının hayran kalacağı bir iç konsol dizaynına sahip. Sürücülerin ihtiyaç duyabileceği tüm önemli detaylar, yolla bağlantısını kesmeyecek biçimde oluşturulmuş. Gösterge panelinin mavi aydınlatması, orta konsolun rahatlığı, üç kollu elleri saran direksiyon simidi, vites topuzu ve el freninin dikkat çekici tasarımı otomobili tercih edenlerin gözdesi olan özellikler. Baş ve boyun bölgesinin konfor açısından desteklenmesi ve geniş içyapısı da otomobile ekstra değer katan detaylar arasında.

Gövde tasarımının, ACE gövde yapısı teknolojisine sahip olması, sürücüler için daha fazla güvenli olmasını sağlıyor. Bu gövde yapısıyla beraber Honda Civic, enerjiyi yolcuların bulunduğu alandan farklı bölgelere dağıtabiliyor.  Enerji emici sistem sayesinde, katlanabilir kaput destekleri ve bağlantıları, çarpma sırasında deforme olacak biçimde tasarlanmış. Otomobilin ani hızlanmalar ve virajlı yollarda dengeyi sağlamak için kullanılan VSA Araç Denge Kontrol Sistemi, kullanıcılara direksiyonu doğru açıda kontrol etmelerinde yardımcı olmakta. Yani güvenlik açısından önemli bir yol asistanı olarak devrededir. ABS, EBD, Cruise Control hız sabitleyici ve 6 hava yastığı donanımları siz ve sevdikleriniz için güvenli sürüş keyfi yaşatacak ayrıca özellikler. Yakıt tasarrufu sağlaması için yenilenen 125 PS 1,6 i-VTEC ve 140 PS 1,8 i-VTEC motorları, 100 km’de 6,7 lt ve 6,6 lt benzin tüketimiyle sınıfındaki benzinli rakipleri ile rekabet edecek seviyede. 1,6 i-DTEC dizel 120 PS motor seçeneği de, akıllı valf sistemiyle yakıt tüketimini minimuma indirecek çözümler sunuyor. Otomatik vites seçeneği, Grade Logic System Akıllı eğim sistemi ile düz yolda ve yokuşta sürücüler için yeterli konforu sağlamakta. Otomobilin frenleme ve hızlanmasını otomatik olarak algılayarak, uygun viteslere geçişlerini sağlayan bu sistem motorun en ekonomik şekilde kullanımına neden olmakta. 5 ileri otomatik şanzıman sisteminin direksiyondan kumanda ile kontrol edilebilmesi, bununla beraber düz vites tercihinin de yapılabilmesi sürüş keyfinizi iki katına çıkarıyor.

Gelecek nesillerin otomobili diyebileceğimiz Honda Civic, donanımı, konforu, güvenlik sistemleri, sahip olduğu farklı dış hat çizgileriyle ile alışılmıştan uzak bir görünüm sergilemekte. Otomobil sunduğu benzinli ve dizel seçenekleri, sedan ve hatchback modelleriyle kullanıcılarının vazgeçemeyeceği tercihler arasında yerini alacak. Karşınızda Honda markasının kullanıcılarına sunduğu 6 yıl ya da 150.000 km garantisiyle, kendine güvenen bir otomobil bulunmakta.

Bir Cevap Yazın