Güzellik sırları nelerdir?

Çevremizde bulunan insanları dış görünümümüzle etkileriz. Güzellik formülleri artık kozmetik ürünlerden, doğal ürünlere doğru bir geçiş yapmış durumda. Kozmetik ürünlerin içeriğinde bulunan katkı maddelerinin kanserojen etkiler taşıması, doğal ürünlerin ucuz ve ulaşılabilir olması tercihin bu yöne kaymasında etkili olmuştur. Şifalı bitkilerle hazırlanacak olan kremler, maskeler cilt tabakasında bulunan hücreleri yenilemekte, akne, sivilce gibi cilt sorunlarını yok etmektedir. Cildin ışıltısını kazanmasına yardımcı olmaktadır. Evde kendi hazırlayacağınız doğal bakım ürünleriyle parlak, canlı ve problemsiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Şifalı bitkilerle gençlik sırlarını keşfedebilirsiniz. Sağlığın ve güzelliğin doğada olduğunu unutmayın. Kozmetik ürünlerinde bile bu mucize bitkilerden faydalanılmaktadır.

güzellik

Evde yapılacak güzellik bakımları

  • Yüzünüzü her gün maden sodası ile silerseniz, bir ay sonra cildinizdeki farklılığı göreceksiniz. Maden sodası dünyada pek çok kadının kullandığı bir güzellik reçetesidir. Bunu doğal maden suları ile uygulamalısınız.
  • Rendelediğiniz bir adet elma ile yüzünüze mükemmel bir krem yapabilirsiniz. Elmanın içine 2 kaşık doğal kaymak ilave ederek, yüzünüze sürün. Bu karışımı 20 dakika kadar bekleterek, yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Cildinizde bulunan yağı kâğıt havlu ile temizleyip, kuru bir cildiniz varsa, yağlı bir krem sürebilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında, parlak bir cildiniz olacaktır.
  • Doğal tuz cilt için en faydalı ürünlerden biridir. Özellikle ince çizgileri gidermek için, bu tuzu suyun içinde eriterek, yüzünüze uygulamalısınız. İçeriğinde magnezyum, demir, kalsiyum, potasyum ve klorit bulunduğundan, cildiniz ihtiyacı olan mineralleri alacaktır.
  • Ispanak cildin parlak ve güzel olmasına katkı sağlayan sebzeler arasındadır. Ispanak yapraklarını sıcak sütün içinde bir süre beklettikten sonra, yüzünüze koyabilirsiniz. Ardından nemlendirici bir krem uygulayın. Ispanağın içeriğinde bulunan demir, oksijeni cildinize taşıyacaktır.
  • Suyunu çıkardığınız soğanın, suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi koyun. Bunu her gün yüzünüze sürün. Cildinizde oluşan yaşlılık lekelerini bu şekilde yok edebilirsiniz.
  • Kavun suyunu cildinize sürebilirsiniz. Cildinizin ihtiyacı olan mineraller ve vitamin kavunda bulunuyor. Ayrıca karoten içeriğine sahip bir meyve olan kavun, lekeler ve pullanmalara iyi gelecek. Ciltte 15 dakika tutmanız gerekir.
  • Cildiniz solgun ve sağlıksız görünüyorsa, maydanoz derdinize çare olacaktır. Suyunu cildinize sürebilirsiniz. Bunu her gün uygulayabilirsiniz. Cildi hem sıkılaştıracak, hem de canlandıracaktır.
  • Mevsimi geldiğinde her gün erik yemelisiniz. 4-5 tane erik yemek, cildinizde harikalar yaratacaktır. Kış aylarında kurusunu tüketebilirsiniz.
  • Akşam olduğunda cildinizi sütle silebilirsiniz. Yarım saat kadar cildinizde tuttuktan sonra, yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Sütünüz eğer cildiniz yağlıysa yağlı olmamalı ve pastörize değil doğal olmalıdır.

Bir Cevap Yazın