Güne zinde başlamak için ne yapmak gerekiyor?

Herkes sabah kalktığında gününün her zamankinden daha mutlu, daha neşeli ve huzurlu geçmesini ister. Çalışma ortamının dünden daha iyi, performansının her zamankinden daha iyi olmasını diler. Ama tüm bunların olabilmesi için bugünü esas alan bir zindeliğe ihtiyacımız var. Bunun ilk olarak yolu, sağlıklı bir beslenme ve uykudan geçiyor. Bir gün öncesinden yediklerimize dikkat ettiysek ve rahat bir uyku uyumak için ortam hazırladıysak, güne her zamankinden daha iyi başlamak için yapılması gereken sadece birkaç iş kaldı.ZİNDE

Neler onlar?

Her şeyin yolunda gitmesi içi gün içerisinde yapmanız gerekenlerin tamamlanması lazım. Siz bir adım daha öne geçmek için bir sonraki güne sarkabilecek olanları bitirmeyi de hedef alın. Böylece çalışma arkadaşlarınızdan geri kalmamış olursunuz. Aynı zamanda, kendinize yeni şeyle keşif etmek için yola koyulabileceğiniz sakin bir kafaya sahip olmuş olacaksınız.

Sabah yatağından kalkarken şükür etmeyi unutma. Evet, başında bombalar patlamadığı ve bir işin olduğu için mutlu olmalısın. Aslında hayatında acı çekenlerin yaşamlarına biraz baktığında, sabah daha dinç ve çalışkan olman için gereken enerjiyi “şükür” kelimesinin vermiş olduğu enerjiyle alabilir, streslerinden arınabilirsin.

Eğer sabah kalktığınızda sevdiklerinizi görürseniz, büyük bir neşe ve huzurla çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu kanıtlanmış bir durum. Sevdiklerinizin veya hedeflerinizin bir fotoğrafını kalktığınız zaman görebileceğiniz bir yere asın. Bundan başka olarak kendine gün içerisinde ayırman gereken 15 dakikalık bir sessizlik ortamı olmalı. Bunun için evin en müsait yer olacağı kesin. Bir deniz kenarı filanda olabilir. Kendi yaratıcılığını ve hedeflerini ortaya çıkartabileceğin herhangi bir yer. Orman, kafe, deniz kenarı, bağ veya bahçe… Önemli olan kendinle yalnız kalman. Düşünmem, hayatı yeniden yazmaya başlaman.

Bir Cevap Yazın