Google Adsense nedir?

Artık bir internet sitesi sahibi olmanız için herhangi bir para ödemenize gerek yok. Birçok firma ücretsiz olarak kendi web sitenize sahip olmanıza imkan tanıyor. Son dönemde oldukça popüler hale gelen blog yazmak, ücretsiz bir biçimde kendi sitenize sahip olmanızı sağlıyor. Bu aşamadan sonra Google Adsense ile kendi siteniz üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle blog sahiplerinin internetten para kazanmak için öncelikli tercihi haline gelen Google Adsense, sitenize giren misafirler üzerinden gelir elde etmenizi sağlamaktadır.

Düşündüklerinizi, çektiğiniz resimleri ya da istediğiniz videoları kendi blogunuzda insanlarla paylaşabilirsiniz. Tabi tüm bunları yaparken internetten para kazanmanız da mümkün. Dünyanın en büyüklerinden birisi haline gelen Google, bu konuda sizin ilk hedefiniz olabilir. Google Adsense reklam gelirini internet kullanıcıları ile paylaşarak büyümüş bir  kuruluştur. Sizde ücretsiz olarak oluşturduğunuz blogunuza Google reklamlarını koyarak, bundan gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu aşamada Google’ın reklam verme konusunda biraz seçici olduğunun da altını çizmek gerekir.

Öncelikle blogunuzun ne ile ilgili olacağına karar vermelisiniz. Güncel konuları paylaşabileceğiniz gibi bunlar hakkında kendi yorumlarınızı da yazabilirsiniz. Bu aşamada insanların ilgilendiği konuları bulmanız, sitenize daha fazla insan çekmenize yardımcı olacaktır. Kimse Afrika’da nesli tükenmekte olan bir karınca türüyle ilgili bir içerik ile ilgilenmez. Sizin yapmanız gereken genel kitlenin ilgisini çeken ve insanların beğendikleri konuları saptamaktır.

Oluşturduğunuz sitenizin içeriğini tamamladıktan sonra, Google Adsense başvurun. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yine Google bu konuda size yardımcı olacaktır. Basit bir Google aratması ile bu konuyla alakalı yazıların bulunduğu birçok site bulmanız mümkün. İnternetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilenlerden birisi olduğu için, konu ile  ilgi oldukça fazla bilgi içeren site var. Google yetkilileri sitenizi inceledikten sonra eğer özgün içerikli ve insanlara faydalı olan bir site olduğuna karar verirlerse, sitenize Google reklamları koymanız için size bir kod verirler. Sizde bu kodu blogunuza yapıştırarak, Google Adsense reklamları üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın