French nasıl yapılır?

French, şüphesiz elleri daha bakımlı gösterdiği için tercih edilen oje uygulama stilidir. French yapmak için genelde kısa ve küt tırnaklara sahip olmamız gerekir. Ayrıca, french yapmaya başlamadan önce manikür bakımımızı da bitirmiş olmalıyız.

İlk aşama olarak tırnaklarımıza besleyici tırnak koruyucularından bir kat süreriz. Bu koruyucular hem tırnağımıza sürdüğümüz ojenin ömrünü uzatmış, hem de ojeyi çıkarma esnasında asetonun tırnağımıza vereceği hasardan korumuş olur.

Tırnağınızın uç (beyaz) kısmına tek seferde sağdan sola ya da soldan sağa şeklinde çekerek bir kat mat beyaz oje süreriz. Bu aşamayı kolaylaştırmak amaçlı, oje sürüm işlemi bitene kadar tırnağınızın geri kalan kısmına yapışkanlı kâğıt ile kapatarak ojeyi uygulayabilirsiniz.

Ojenin taşan kısımlarını kulak çöpü dediğimiz pamuklu çubukları asetonla ıslatmak yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Tırnak uçlarındaki mat beyaz tonundaki ojenin kuruduğundan emin olduğunuz takdirde tırnağınıza son kat olarak rakı beyazı, bej, açık mor ve pembe tonlarında oje sürebilirsiniz. Sağlık açısından tırnak diplerine oje sürmekten kaçının. Bunun sebebi tırnak diplerinin hava almasını sağlamak ve tırnak kırılmaları için bir nevi önlemdir.

Oje kuruduktan sonra son olarak tırnak koruyucu cilaları uygularız. Bu ojenin daha kalıcı olmasını sağlar.

Tırnaklarınızdaki french kuruduğu takdirde, diğer elin tırnaklarına da aynı işlemi uygulayın.

Bir Cevap Yazın