Fransız manikürü nasıl yapılır?

fransiz-manikuruBayanların bakımlarının en önemli adımlarından biri olan tırnak bakımının olmazsa olmazı manikürdür. El tırnaklarına yapılan bakıma “manikür” adı verilirken, ayak tırnaklarına yapılan bakıma “pedikür” adı verilmektedir.

Manikür, beğeniye ve beklentiye göre bazı çeşitlere sahiptir, ki bunlar içinde en sade ve şık görünümü sağlayan, her türlü kıyafete ve makyaja uyum gösteren manikür çeşidi “Fransız manikürü” adı ile isimlendirilen türüdür.

Fransız manikürü; çok uzun olmayan tırnak boyunun beyaz renkte boyanarak belirginleştirildiği, tırnağın ana kısmının ise ten rengine yakın bir oje ile boyandığı çok hoş bir görünüm teşkil eden manikür çeşididir. Bu manikürün yapımındaki adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle ellerinizi ve ayaklarınızı nemlendirerek masaj yapın. Hızlanan kan dolaşımı ile tırnaklarınız çok daha güzel ve canlı bir görünüme bürünecektir.
  • El ya da ayak tırnaklarınızı aynı boyda kesin ve törpüleyerek düzgün bir görünüm kazandırın.
  • Kütikülleri ve gereksiz et çıkıntılarını temizleyerek tırnak yüzeyini pürüzsüz bir hale getirin ve ellerinizi ve ayaklarınızı iyice yıkayın.
  • Tırnaklara ilk olarak ten rengine yakın ya da çok açık beyaz renkte bir oje sürün ve kurumasını bekleyin.
  • Daha sonra tırnak uçlarına tırnak kavisine uygun şekilde mat beyaz oje uygulayın. Tırnak kavisine uygun şekilde sürmekte zorlanıyor iseniz, bu amaçla hazırlanmış tırnak kavisine uygun yapışkanlı minik bantları kullanabilirsiniz. Ancak, hangi yöntemi denerseniz deneyin muhakkak beyaz ojenin tırnak kavisine uygun şekilde sürülmesini sağlayın. Fransız manikürünün en önemli adımı zira budur.
  • Tırnak uçlarındaki boyanın kuruduğundan emin olduktan sonra ten rengine yakın bir renkte ya da pembemsi açık bir renkte ya da çok açık şeffaf beyaz renkte bir oje ile tüm tırnağı boyayın.
  • Tırnaklarınız kuruduğunda Fransız manikürünüz de tamam demektir.

Bir Cevap Yazın