Ev tadilatında nelere dikkat etmeliyiz?

Önümüz yaz olduğu için ev içerisinde bir tadilat hareketi başlayabilir. Uzun süre kullandığınız kapılar, duvar , musluklar bozulmuş olabilir. Bu nedenle tadilat işi önemli bir ihtiyaç olarak her evde söz konusu oluyor. O zaman ne yapmamız gerektiği hususunda inceden birkaç ipucu verelim.tadilat1

  1. Tadilata başlamadan önce bir check-in işlemini evin her odasında yapmamız gerekir. Böylece ne tür bir tadilat ihtiyacı olduğunun evin anlamış oluruz. Böylece evin her yerindeki aksaklıkları belirlemiş oluruz. Sonradan bir daha tadilat işiyle uğraşmayız.
  2. Tadilat zahmetli ve etrafı dağıtacağından dolayı ayağımıza dolanacak bazı eşyaların ortadan kaldırılması iyi bir iş olabilir. Bunların tespitini de yapıp, eşyaları kutulayabilir veya ambalajlayabiliriz.
  3. Kırma gibi, boyama gibi işlerin tamamen bittiğinden emin olmadan temizlik işini asla yerine getirmeyin.
  4. Tadilat esnasında seslerden rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken kulaklarınızı pamukla tıkamak veya müzik dinlemek olmalı.

Banyolarda ne yapabiliriz

Özellikle fayanslarda meydana gelen sökülmeler banyolarda tehlike yaratır. Bunların sağlamlaştırılmasını sağlamalısınız. Bir keresinde ihmal edilen bu fayans sağlamlaştırma işinden dolayı, üst yerlerdeki fayanslar aniden düştü. Eğer bunlara yakın bir noktada olsaydım feci bir kazaya kurban gidebilirdim.

Zemin döşemesi

Eğer evinizdeki zemin mermerse, bu kışın enerji bakımından fazla sarfiyat yapar. Bu konuda hemen bir tedbir almanızda ve ısı izolasyonunu mümkün kılan parkelerden almanızda fayda ve yarar var. Bunun bir çalışmasını yaparak, harcamalarınızı azaltmış olursunuz. Parkeler içinse yapılacak olan sağlamlıklarını kontrol etmek.

Kapı kolları

Kışın rüzgarlardan etkilenerek çarpan kapılar, kollarının aşınmasına hatta kapının tamamen aşınmasına ve fonksiyonunu yitirmesine sebep olur. Kalitesiz malzemeden üretilen kapılarda bu daha da açık şekilde görülür. Kışın rüzgardan öten kapılarınızı unutmayın. Yapmanız gereken kapı kollarını baştan değiştirmek ve yeniden kapıların bağlantılarını sağlamlaştırmak.

 

Bir Cevap Yazın