Eşek sütünün faydaları nelerdir?

Bugüne kadar eşekleri sadece binek veya yük taşıyan bir hayvan olarak kullanıldığını sandık. Ancak eşeklerin daha kıymetli bir tarafının olduğu son zamanlarda Türkiye tarafından da anlaşıldı. Avrupa’da daha öceleri eşek sütünün yararları tespit edilmiş ve kullanılmaya başlanılmış. Türiye’de ise, son zamanlar eşek sütünden imal edilen güzellik maskeleri, kadınların cildine şifa oluyor. Avrupa’da bu işi büyüterek eşek çiftliği kuranların bile olduğu söyleniyor. Yeni girişimcilik fikri arayanlar için eşek sütü ticareti, yeni yeni ortaya çıkmaya başladı.24315

“Eşeğe altın semer taksan, eşek yine eşektir” deyimi, eşeklerin işe yaramaz hayvan olarak sıfatlanmasından dolayı, muhatabı da ona benzetip aşağılamak için kullanılan bir sözdü. Ama görülüyor ki eşekler için artık altın semer takmaya gerek duyulmadan onların kendilerinin ürettiği sütten ne kadar faydalı bir hayvan oldukları anlaşıldı.

Özellikle kadınların güzellik maskelerinin üretilmesinde kullanılan eşek sütü, B ve D vitaminleri içeriyor. Bu vitaminler cildin yeniden canlanması ve ölmüş hücrelerin ciltten atılmasını sağlıyor. Ayrıca minareler bakımından da oldukça zengin olduğu anlaşılan eşek sütü, sivilce ve aknelerin ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Yaşlanmadan dolayı meydana çıkan lekelerin çözümü de eşek sütünden el de edilen maskenin kullanılması. Balıkesir’de bir Eczatürk firması tarafından üretimine başlanılan eşek sütü maskeleri pek çok kişi tarafından kullanılmış ve faydası görülmüş. Bugün Fransaya’da Türkiye’de bulunan girişimciler tarafından ihraç edilmeye başlamış.

Eğer yaşlanmanızı geciktirmek istiyor, lekelerden kurtulmayı umuyor, daha canlı ve güzel bir surata sahip olmak istiyorsanız, eşek süründen elde edilen maskeleri evinizde kolayca uygulayıp, 20 gün gibi erken bir sürede faydasını görebilirsiniz. Kadınların en çok kullandığı bu maske, erkekler için de uygundur. Siyah lekelerden ve göz altındaki kırışıklardan kurtulmak isteyen erkeklerinde kullanımına uygun olan bir üründür.

Bir Cevap Yazın