Erkekler eşlerinden ne bekler?

erkeklerBir evlilik ne ister derseniz, sevgi ve saygının dışında, eşlerin karşılıklı birbirinden beklentileri ve isteklerinin karşılanması, sağlam temeli olan bir evliliğin en önemli şartlarıdır diyebiliriz. Tabi ki bu istekler kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bir evlilikte duygusal istekler, karşılıklı sevme ve sevilme, ait olmak, kendini güvende hissetmek ve özerklikken, bu duygusal isteklerin dışında, erkeklerin eşlerinden beklentisi ve istekleri aslında çok farklılık göstermez. İşte bir erkeğin eşinden ve evliliğinden beklentileri nelerdir, birlikte inceleyelim;

Eşinizin yeterliliğine inanın

Bütün erkekler eşlerini korumak ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak isterler. Bu yüzden eşinize, öncelikle sizin ihtiyaçlarınızı karşılamakta yeterli olduğunu hissettirin ve her zaman onu desteklediğinizi bilmesini sağlayın. Bu sayede kendine güvenecek ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çabalayacaktır.

Anlayışlı olun

Evlilikte bir erkeğin eşinden beklediği her şeyden önce anlayıştır. Fırsat buldukça onu anladığınızı dile getirin ve bunu hareketlerinizle gösterin. İnanın siz ne kadar anlayışlı olursanız, eşinizin size olan sevgisi o kadar artacak ve aranızdaki bağ her gün daha fazla güçlenecektir.

Başarılarını takdir edin

Erkeklerin çoğu kendisine sanki bir çocuğa davranıldığı gibi davranılmasını ve her zaman sırtının sıvazlanmasını ister. Eşinize bolca iltifatta bulunun ve onun ruhunu okşayın. Bunu yaparken, onun ne kadar şirin ve tatlı olduğundan bahsetmek yerine, ne kadar yakışıklı ve güçlü olduğunu dile getirmelisiniz.

Kabul edin

Erkeklerin çoğu eşleri onları değiştirmeye çalıştıklarında üzülür ve sinirlenirler. Değiştirebileceğiniz kişinin sadece kendiniz olduğunun farkına varırsanız, eşinizi olduğu gibi kabul edebilirsiniz. Eğer kocanızın hiç onaylamadığınız bir alışkanlığı varsa da, bunu elinizden geldiği kadar tatlı dille ona anlatmaya çalışın.

Lafı fazla uzatmayın

Kocanız çok yorgun olduğunda veya önemli bir proje üzerinde çalışıyorsa, onunla konuşmak istediğiniz konuyu biraz erteleyin veya lafı fazla uzatmadan, söylemek istediğinizi söyleyin. Konuşmak istediğiniz konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterse, zaten size sorularını soracaktır. Yani açık ve net olun, lafı uzatmanız eşinizi sıkmaktan ve sizi dinlememesini sağlamaktan başka bir işe yaramaz.

Şefkat ve ilgi gösterin

Erkekler bazen ilgi, şefkat ve sevgi göstermekte kendileri başarılı olmasalar da, eşlerinden fazla sevgi ve ilgi beklerler. Dışarıdayken eşinizin elini tutun, onu ne kadar sevdiğinizle ilgili mesajlar gönderin, omuzlarına masaj yapın, beklenmediği bir anda dudağına bir öpücük dokundurun. İnanın erkeklerin de romantizmi sevdiğini göreceksiniz. Bu çabalarınız size sevgi ve ilgi olarak geri dönecektir.

 

Saygı gösterin

Eşinizin düşünceleri hakkında hemen negatif yorumlar yapmamalısınız. Onun düşüncelerine saygı göstermeyi öğrenin ve onu yargılamaktan kaçınmaya çalışın. İkiniz hakkında yapacağı planlarla ilgilenin, onu dinlediğinizde gözlerinizi başka yerlere kaçırmayın. Sizin ona saygı duyduğunuzu ve düşüncelerine değer verdiğinizi anlarsa, o da aynı saygıyı size göstermeye çalışacaktır.

Kendi başına zaman geçirmesine izin verin

Herkesin arada bir yalnız kalmaya ve kafa dinlemeye ihtiyacı vardır. Eşiniz sizden önce işten eve gelirse, ona biraz zaman tanımaya çalışın. Bırakın oda kafasını dinlesin ve zevk aldığı şeyleri yapsın. Tatil günlerinde eşinizin kendi başına zaman geçirmesine izin verin. Bu arada siz de kendinize zaman ayırabilir, hatta hayalini kurduğunuz planları gerçekleştirebilirsiniz.

Ona güvenin

Güven bir evliliğin yürümesi için en temel unsurdur. Eğer eşinize güvenmekte zorlanır ya da onun başka işler çevirdiğinden şüphelenirseniz, arkasından casusluk yapmak yerine, açıkça düşüncelerinizi paylaşın ve gerekirse eşinizle beraber aile danışmaları veya evlilik terapilerine gidip, profesyonel yardım alabilirsiniz.

Yoldaşı olun

Evlendiğinizde eşiniz sadece sevgiliniz değil, aynı zamanda en yakın yol arkadaşınız ve can yoldaşınız olacaktır. Yıllarca en iyi arkadaş ve yoldaş kalabilmek için, birlikte zaman geçirebilecek aktiviteler bulun ve evliliğinizi sıkıcı olmaktan kurtaracak yeni şeyler deneyin. Erkeklerin evliliklerinde eşlerinden bekledikleri şeyler aslında çok basittir. Elbette her şey karşılıklıdır. Sevgi, saygı ve anlayışla yaşamınızda bütün sorunların üstesinden gelebilir ve evliliğinizi en iyi şekilde yürütebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın