En iyi korku filmleri nelerdir?

Korku filmi severler buraya gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri yazımızda. Gösterildiği dönemlerde büyük etki yaratmış ruh, cin, şeytan ve diğer uhrevi şeyleri kullanarak insanları etkileyen filmleri sıraladık. İşte en iyi korku filmleri:

Paranormal Activity:

1paranormal

Türkiye’de çok izlenen yabancı korku filmlerinden bir ve düşük maliyetlerle yüksek hasılat elde etmişlerdir. Korku türündeki seri 5 filmden oluşuyor. 2007 yılında ilk film çekildiğinde dünya bütçesi düşük ancak hasılatı yüksek bir film olarak tanıdı. 2 oda da geçen filmin maliyeti 15 bin dolarken filmin hasılatı yaklaşık 193 milyon dolar olmuştur. Filmin konusuna gelirsek Micah, Katie ile ıssız bir yerde tanışır ve aşk yaşamaya başlarlar. Ancak Katie’nin bir sorunu var. Kendisini uhrevi mahluklar tarafından takip edildiğini düşünüyor. Bu yüzden odalarına kamera yerleştirip gelişen olayları izlemeye konulurlar.

Testere Serisi:

saw

Efektleri ile 2000’li yılların başlarına damga vurmuş bir korku filmidir. Filmde kurbanlarını çok farklı şekillerde öldüren seri katilin hikayesi anlatılıyor. Film 7 serinden oluşuyor.

Son Durak Serisi:

final_destination-5son-durak-5-3

Ölümleri önceden tahmin etme yeteneğine sahip başrol oyuncumuz çevresindekilerin öldüğünü rüyasında görüyor. Bu yüzden kaza olmadan ölecek kişileri ölümden kurtarır. Film buradan sonra başlıyor. Hiç bir insan kaderin önünde duramaz bu yüzden kurtardıkları kişiler daha sonradan feci şekilde can verecektir.

Halka (The Ring):

halka

Filmde ölüm saçan bir kasetin hikâyesi anlatılıyor. Efsaneye göre kaseti izleyenler 7 gün içinde ölüyor. Bu sorunu çözmek üzere Rachel adlı ajan görevlendirilir. Rachel ve oğlu bu işe bulaştığında kaseti izlemek zorunda kalıyorlar. 7 günlük nefes kesen bir film bizleri bekliyor.

Hayalet Süvari:

hayalet süvari

Filmin başrolünde Johnny Deep yönetmenlik koltuğunda ise usta yönetmen Tim Burton var. Kasabının birinde seri cinayet vakaları görülüyor. Bu durum halkı korkutmakta ve katilin bulunamamasından dolayı cinayeti işleyenlerin bir hayalet olduğunu düşünüyorlar. Esrarengiz bir adam olan Crane bu olayı çözmek için kasabaya geliyor.

Kuzuların Sessizliği:

kuzuların sessizliği

Baş yapıt olan filmlerden biri Kuzuların sessizliğidir. Başrollerinde Anthony Hopkins ve Jodie Foster’ın var. 1991 yapımı film 2 dalda Oscar almıştır. Filmde yeni FBI ajanı olmuş Clarice’nin sapık bir katilden masum bir kadını kurtarması gerekiyor. Katile ulaşmak için psikopat bir doktordan(Hannibal Lecter) yardım alması gerekiyor.

Vampirle Görüşme:

vampirle-gorusme

Başrolünde Tom Cruise, Brad Pitt, Antonio Banderas gibi oyuncuların olduğu en iyi vampir filmlerinden biridir. 1994 yapımı film vampirlerin hayatını konu almıştır. Brad Pitt ve Tom cruise aynı filmde!

Hannibal:

hannibal lecter

Hannibal Lecter’ın dünyada değer verdiği tek insan olan Clarice’yi seri katillerin elindedir. 2001 yapımı filmin başrolünde Anthony Hopkins, Jullianne Moore ve Gary Oldman var.

Cehenneme Bir Adım: (The Descent)

cehenneme-bir-adim-

Macera seven 6 genç kızın başlarından geçen korku dolu hikaye anlatılıyor. 6 genç kız keşif için bir mağaraya inerler. Mağaranın derinlerine indiklerinde mağaranın çıkışına bir kaya yerleşir. Artık dışarı çıkış yoktur. 2005 yapımı filmde korku ve gerilim hiç eksik olmayacak.

Şeytan Çarpması: (The Exorcism of Emily Rose)

seytan-carpmasi-the-exorcism-of-emily-rose

Emily adında genç bir kızın içinde şeytan olduğuna inanılır. Bu yüzden kızı kiliseye götürürler. Genç kız kilisede ölür ve herkes rahip Peder’i suçlu bulacaktır. Olayın mahkemeye taşınması ile beraber avukat Erin Bruner Peder’i savunmaya çalışacaktır. Şeytan temasını iyi işleyen filmde hukuk bu konuda yeterli olacak mı? 2005 yapımı film yönetmeni Scott Derrickson’dur.

Baskın: Karabasan

baskın

Türkiye ve Amerika da gösterime girecek olan Türk yapımı filmin yönetmeni Can Evrenol’dür. Film 1 Ocak 2016 yılında sinemalarda. Filmde 5 polisin gece devriyesinde acil yardım için Osmanlı karakoluna giderler. Orada başlarına ilginç olaylar gelir.

Bir Cevap Yazın