Emma Watson kimdir?

İnsanların çocukluktan genç kızlığa geçişini beyaz perde aracılığı ile adım adım izlediği İngiliz oyuncu Emma Watson, tüm ülkelerde çocukların büyük ilgi gösterdiği “Harry Potter” filminde rol alarak dünya çapında bir şöhret sahibi olmuştur. Harry Potter serilerinde canlandırdığı Hermione Granger karakteri ile genç kuşağın sevgisini kazanan Emma Watson, serinin ilk filminde görev aldığında henüz 9 yaşındaydı. 9 yaşında bir çocuk olarak beyaz perdeye adım atan Watson, milyonlarca dolarlık bir projenin en önemli karakterlerinden biri canlandırma görevini üstlendi. İlk filmin tıpkı ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde büyük başarı kazanması ve gişede yapımcılara büyük paralar kazandırması, Emma Watson’ın da parlak bir kariyere göz kırpmasını sağlamıştır.

Harry Potter filminde Hermione Granger karakterini canlandırmadan önce herhangi bir beyaz perde tecrübesi bulunmayan Watson, yalnızca okuduğu okulda küçük çaplı gösterilerde görev almıştı. 2001 yılında başlayan Harry Potter macerasında 2011 yılına kadar devam eden Emma Watson, serinin tüm filmlerinde yani 8 filmin tamamında da görev aldı. Her yeni filmle hayran kitlesini daha da arttıran Emma Watson, küçük yaşlardan itibaren kazancıyla da insanların ilgisini çeker hale geldi. Harry Potter filminde canlandırdığı karakteriyle gösterdiği performans yalnızca izleyicilerin değil, sinema çevrelerinin de ilgisini çekmiştir. Emma Watson, Harry Potter filmlerindeki performansı ile pek çok sinema ödülüne de layık görülmüştür.

Genç yaşlardan itibaren özellikle İngiliz medyasının yakından takip ettiği bir isim haline gelen Watson, Harry Potter serileri boyunca kazandığı “10 milyon Sterlin” ile odak noktası haline geldi. Ada halkının çok sevdiği ve genç kızlığa geçişini ekranlardan ve beyaz perdeden takip ettiği Watson, gelen teklifleri değerlendirerek mankenlik de yapmaya başladı. 2009 yılında Burberry’nin yeni sezon koleksiyonunu tanıtan Emma Watson, markanın dünya genelinde büyük ilgi görmesini sağlamış ve böylece mankenlik konusunda da ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir. Harry Potter filmlerinin çekimleri süresinde iki farklı yapımda da rol alan Emma Watson, oyunculuğunun farklı yönlerini göstermek istedi. Kendi çapında yapımlar olan Bale Papuçları ve Despero, yapımcılarına büyük paralar kazandırmasa da gişede başarıyı yakaladı. Günümüzde 22 yaşında olan oyuncu, televizyon ve beyaz perde çalışmalarına devam etmektedir.

Rahnansaika

 

Bir Cevap Yazın