Elektrikli süpürge kokusu nasıl engellenir?

Bir pazar sabahı güneş ışıklarını göstermeye başladı ve siz temizlik yapmaya hazırsınız. Elektrikli süpürgenizi çalıştırdınız ve evinize bazı kötü kokular yayılmaya başladı. Ne kötü! İşte sizlere elektrikli süpürgenin kokmamasını sağlayacak bazı ipuçları.

  • Öncelikle gıda maddelerini elektrikli süpürge ile temizlememelisiniz. Süpürgenizle çekeceğiniz yiyecek maddeleri kuru tahıl dahi olsa kötü kokulara yol açabilir. Gıda maddeleri eninde sonunda çürür ve makinenizin içinde koku oluşturur. Siz süpürgenizi çalıştırdığınızda ise bu kötü kokular serbest kalır.
  • Elektrikli süpürgenizin torbasını sık sık boşaltın. Her kullanımdan sonra boşaltmanız daha iyi olacaktır. Bu sadece bir dakikanızı alır. Torbanın en fazla yarısına kadar dolmasına izin verin. Eğer torba tamamen dolmadan boşaltmıyorsanız kötü kokular haricinde süpürgenizin çalışmasını da zorlaştırıyorsunuz demektir.
  • Nemli veya ıslak pislikleri süpürgenize çekmeyin. Nemli veya ıslak şeyler süpürgenin içine yapışarak çamurlu ve kirli bir tabaka oluşturur. Ayrıca bu kirler makinenizin içinde uzun süre kalarak küf gelişimini teşvik eder. Bu da kötü koku oluşturur.
  • Kullanım sırasında süpürgenizin fırçaları için dezenfekte sprey kullanın. Bu bakterileri öldürerek koku oluşumunu engeller. Bir önceki maddeyi hatırlayarak fırçayı bir sonraki kullanım için kuru şekilde muhafaza edin.

Bir Cevap Yazın