Dünyanın en çok kazanan mankenleri hangileridir?

Forbes’ın yaptığı araştırmada ünlü mankenlerin ne kadar kazandıklarını açıkladı. Defileler, model çekimleri ve diğer reklamlar dahil tüm gelirlerine göre mankenleri sıraladı. Ancak Forbes araştırmasından sonra mankenlerin yaptığı yeni sponsorluk anlaşmaları ile gelirleri daha da artmış olabilir. Forbes’a göre işte dünyanın en çok kazanan mankenleri:

Alessandra Ambrossio: 

Alessandra-Ambrosio-alessandra-ambrosio

34 yaşındaki İtalya soyundan gelen Brezilyalı manken Next, Victoria Secret ve Guess gibi markaların reklam yüzüdür. 178 boyunda ve 55 kilodaki Ambrossio yıllık 5 milyon dolar kazancı vardır. Ayrıca Ambrossio “Casine Royal” filmde kısa bir sahnesi vardır. Californialı iş adamı Jamie Mazur ile evlidir.

Miranda Kerr

220px-Miranda_Kerr_in_February

32 yaşındaki Avustralyalı manken 13 yaşında bir derginin yaptığı güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Victoria Secret ile 2006 yılında anlaşma imzalayan Miranda Kerr daha sonra eğitim ve kariyerini ilerletti ve Avustralya’nın Portmans mağazalarının reklam yüzü oldu. 2010 yılında Orlando Bloom ile evlenen Miranda Kerr 3 yıl sonra ünlü aktörden boşanmıştır. Boşandıktan sonra GQ dergisine “Biseksülliği keşfetmeye çalışıyorum. hem erkekleri hem de kadınları beğeniyorum” açıklamasını yapmıştır. Miranda Kerr yıllık 7 milyon dolar kazanıyor.

Kate Upton 

220px-Kate_Upton_at_2011

Amerikalı model 23 yaşında 1.78 boyundadır. Genç yaşında manken olarak popülerliliği yakalamıştır. Modelliğinin yanı sıra oyunculukta yapan genç manken 2011 yılında “yazın kadını” ödülünü almıştır. “Kule Soygunu” gibi Hollywood filmlerinde boy göstermiştir. Guess, Sports Illustrated ve Victoria Secret markaları ile beraber çalıştı. Kate Upton’un yıllık geliri 7 milyon dolardır.

 Kate Moss

kate moss

İngiliz süper model 42 yaşındadır. 14 yaşında iken New York John Kennedy havalimanında keşfedildi. Calvin Klein markasının reklam yüzü oldu ve popülerliliği arttı. Daha sonra genç kızların ikonu oldu. Kate Moss tarzı, Kate Moss diyeti şeklinde yeni tabirlerin mimarı oldu. Özel yaşamı medyada çok fazla tartışılsa da milyonlarca hayrana sahiptir. Yıllık geliri 7 milyon dolardır. Ancak yeni anlaştığı markalardan aldığı ücretler ile yıllık 28 milyon pound geliri olacak.

Adriana Lima

adriana lima

Türkiye’de en çok tanınan modellerden bir tanesidir. 34 yaşındaki Brezilyalı Süper model kariyerinde birçok başarıya imza atmıştır. En meşhur Victoria Secret meleği olan Lima yine bir çok markanın reklam çekimlerinde yer almıştır. 13 yaşında alışveriş merkezinde keşfedilmiştir. 2009 yılında NBA oyuncusu Marko Jaric ile evlenmiş ve bu evlilikten iki çocuk dünyaya gelmiştir. 2014 yılında Adriana Lima ile Marko Jaric boşandılar. 1.78 boyundaki manken Türkiye’de “Var mısın Yok musun” adlı TV programına katılmıştır. Acun Ilıcalı’nın yaptığı programdan 75 bin lira kazanan Lima bu parayı kanserli çocuklara bağışladı. Forbes’a göre Lima yıllık 8 milyon dolar kazanıyor.

Doutzen Kroes 

Doutzen-Kroes

Hollandalı sarışın super model olan Doutzen modelliğe Amsterdam’da başladı. Daha sonra Time, Vogue ve Harper’s Bazaar dergilerinde fotoğrafları yayınlanan manken Vogue.com sitesi tarafından 2005 yılında “Yılın modeli” seçildi. Loreal, Gucci, Tommy Hilfiger, Valentino, Versace gibi markalar ile çalışmıştır. Doutzen Kroes’in Forbes’a göre yıllık kazancı 8 milyon dolardır.

 

Bir Cevap Yazın