Doğal çatlak kremi tarifleri nelerdir?

doğal kremVücudunuzdaki çatlaklar çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir. Bu bazen yanlış beslenmeden, bazen de hamilelik gibi özel durumlardan kaynaklanabilir. Ciltteki çatlakların oluşma sebepleri arasındaki en önemli etkenler ise, yaşın ilerlemesi ve kişinin kilo alıp vermesi yer almaktadır. Doğal çatlak kremi tarifleriyle bu çatlaklar için sizlerde doğal çözümler bulabilirsiniz. Özellikle kadınlar bundan daha çok etkilenmektedir. Çatlak oluşumu hazırlanacak bakım kremleriyle azaltılabilir. Evde kolayca hazırlanabilecek, bitkisel kremleri cildinize uygulamadan önce çatlakların bulunduğu bölgenin iyice keselemeye dikkat etmelisiniz. Bunun sebebi cildin temiz olması halinde kremlerin yapımında kullanılan doğal ürünleri daha kolay emer ve daha fazla etkili olur. Bu kremlerin yapımında kullanılacak yağların soğuk sıkma yöntemiyle üretilmiş olmasına dikkat ermelisiniz.

Doğal çatlak kremleri tarifleri

Tarif 1

 • 20 gram badem yağı (bu ve diğerleri soğuk sıkma olsun)
 • 20 gram kakao yağı
 • 20 gram kayısı yağı
 • 20 gram gliserin
 • 10 gram çörek otu yağı
 • 10 gram saf zeytinyağı
 • 10 gram kantaron yağı
 • 10 gram keten yağı

Bitkisel yağları bir kâseye koyarak, hepsini birlikte iyice karıştırın. Daha sonra vücudunuzda çatlakların olduğu bölgeye dairesel masaj yaparak uygulayın. Bunu her gün düzenli şekilde tekrarladığınızda, çatlak oluşumunu önleyecek ve mevcut çatlakları azaltabileceksiniz. Fakat bunu uygulamadan önce cildinizi mutlaka keselemelisiniz.

Tarif 2

Vücudunuzdaki çatlaklar için hazırlayabileceğiniz bu doğal bakım kremin için, badem yağı ve elma yağı karışımından yararlanacaksınız. Bu kremi de her gün cildinizi keseleyerek çatlakların üzerine sürün. Bunu yaparken mutlaka cildinize dairesel masaj yapın.

Tarif 3

Doğal çatlak kremi tarifi arıyorsanız, bunun faydasını görebilirsiniz. Bir tane ayvanın çekirdeklerini çıkararak, bir kâsenin içine koyun. Üstüne bir ölçü kaynar suyu ilave edin. Bu karışımı bir gece önce hazırlayın ve sabaha kadar beklesin. Sabah kalktığınızda suyunu süzün ve içine hindistan cevizi suyu ilave edin. Bunların hepsini birlikte karıştırın. Hazırladığınız karışımı cam bir kavanozun içinde saklayabilirsiniz. Bunun her gün cildinizi keseleyip, çatlakların üstüne dairesel masajla birlikte tatbik edin. Bu kremi özellikle kadınların doğumdan sonra oluşabilecek çatlaklar için kullanması faydalı olur. Oldukça hızlı bir şekilde cildi toparlayacak olan, bu doğal çatlak kremi tarifi sizler için oldukça faydalı olur.

Tarif 4

Bu doğal çatlak kremini hazırlamak için, 10 damla kayısı yağını bir adet E vitamini ampulü birlikte karıştıracaksınız. Cildinizi ilk önce banyo yaparken zeytinyağlı sabunla yıkayın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı cildinizde olan çatlaklara masaj yaparak sürün. Bu sayede hem cildinizi nemlendirmiş olacaksınız, hem de çatlakların oluşmasını azaltacaksınız. Aynı zamanda cildinizde var olan çatlakları azaltmak içinde yararlı olacak.

Tarif 5

Bu doğal çatlak kremini özellikle dudaklarda olan çatlaklar için kullanabilirsiniz. Bunu hazırlamak için ceviz yaprağı ile adaçayını sıcak suyun içinde 10 dakika kadar demleyin. Bu karışımla dudak çatlaklarının olduğu yere kompres yapın. Bunu yaptıktan sonra dudaklarınıza biraz bal sürün ve 15 dakika bekleyin. Bunun sayesinde dudak çatlaklarını önleyecek ve çatlakların tedavi edilmesini sağlayacaksınız.

Tarif 6

 • 20-30 damla soğuk sıkım lavanta yağı
 • Dörtte bir fincan soğuk sıkım avakado yağı
 • 1 su bardağı benmari usulü eritilmiş yine soğuk sıkma kakao yağı

Bu yağların hepsini bir kâsenin içinde karıştırın. Bu karışımla cildinizde oluşan çatlaklara yine dairesel masaj yaparak işlem yapın. Cildinizi daha önceden keselemeyi unutmayın. Bu doğal çatlak kremi sayesinde hem ruhen rahatlayacak, hem de cildinizdeki çatlaklardan en kısa sürede kurtulacak ve cildinizin esneklik kazanmasına yardımcı olacaksınız. Cildinizin yenilendiğini hissedeceksiniz.

Bir Cevap Yazın