Deri koltuklar neden ve nasıl temizlenmelidir?

Deri koltukların temizliği kumaş koltuklara nazaran daha sık ve dikkatlice yapılması gereken bir uygulamadır. Deri yüzeyli koltuklarda yıkama hizmetini alacaksanız, bu konuda deneyimli, uzman şirketleri tercih etmelisiniz. Bu tarz koltuklarda düzgün bakım yapıldığı takdirde, uzun yıllar bize hizmet edemez.

Diğer koltuklara göre daha hassas yapılacak olan yıkama sonrasında, yepyeni bir deri koltuk takımınızı karşınızda bulacaksınız. Kullanım yönünden, kumaş koltuklara göre daha rahat olsa da, temizliğinde çok dikkat isteyen bu koltuklar, hatalı bir yıkamayı gizlemeyecektir. Kullanılacak olan temizlik maddeleri, kesinlikle kimyasal içerik içermemelidir. Yapılacak olan ilk işlemde koltukların üzerinde deri koltukbulunan tozlar iyice temizlenmelidir. Kimyasal içeriğe sahip olmayan temizlik aracı, nemli bir bez üzerine dökülerek, dairesel hareketlerle koltuklar kirlerinden arındırılmalıdır. Temizlik maddeleri kesinlikle direkt olarak bu koltukların üzerine dökülmemelidir. Üzerindeki temizlik maddelerinin koltuk yüzeyinden tamamen temizlenmesi için, duru temiz su kullanılarak yine nemli bir bez yardımıyla dairesel hareketlerle koltuklar iyice durulanmalıdır. Kullandığınız temizlik bezinin çok sulu olmamasına dikkat etmelisiniz. Deri yüzey fazla suyu emeceği için, deride bozulmalara neden olabilirsiniz. İşte bu konuda gerçek uzmanlık burada ortaya çıkmaktadır. Koltuklarınızın yıkama işlemi bittikten sonra, deri yüzeyin eski canlılığına tekrar kavuşması için özel yağlar içeren maddelerle silinmesi koltukların yeni alındığı gibi parlak ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır. Artık deri koltuklarınız sizin ve sevdiklerinizin kullanımı için, itinayla temizlenerek kullanımınıza sunulmuş oldu.

Sağlığınızı ve temizliğinizi düşünerek koltuklarınızın bakımını ertelememeniz gereklidir. Hijyen ortamlarda yaşamak herkesin hakkıdır.  İster kumaştan yapılsın, isterse deriden yapılsın her çeşit koltuklarınızı temizleyebilecek şirketler sizlere de yardımcı olacaktır. Yapılan işlem hakkında bilgi sahibi olursanız doğru yerlerden hizmet alabilirsiniz. Size düşen koltuklarınızın temizliğe ihtiyacı olup, olmadığına karar vermektir. Çok kısa sürede gerçekleşecek olan temizlik işleminden sizler de memnun kalacaksınız. Sağlığınızı, kendinizi, ailenizi ve konuklarınızı düşünüyorsanız iyi bir yatırım yapacaksınız.  Temiz ve hijyen alanlarda yaşamayı seçeceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın