Cilt maskesi nasıl yapılır?

Cildimiz yaşadığımız hayat ve stres, ilerleyen yaşımız ile belirli yıpranmalar yaşamaktadır. Özellikle 30’lu yaşlarda cildin elasten dokusu ile kolajen dokudan oluşan cilt yapımız bozulmaya başlar. Bu nedenle sarkmalar, kırışmalar ve cilt yapısında hızla bozulma olmaktadır.

Cildimize destek vermek gereklidir. Cildimizi haftada bir kez temizlemek ve besleyici maske kullanmak gereklidir. Bu konuda çalışan estetik merkezleri ve kullanılan kremler ile bunu yapabileceğiniz gibi evde bitkiler ile de bakım yapabilirsiniz. Birkaç maske tarifi vermek gerekirse,

1 kase yoğurda, 1 kaşık çörek otu, yarım limon suyu katarak, karıştırın ve bu karışımı cildinize sürün. Yaklaşık 10 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizde canlanma ve parlama yok olacaktır.

1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 kaşık zeytinyağını karıştırın ve yüzünüze sürün. Yaklaşık 30 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Cildinizde sıkılaşma olacaktır.

1 kaşık süt kaymağı, 1 kaşık bal ve 1 elma rendesini karıştırın ve bu karışımı yüzünüze sürün. Yaklaşık 30 dakika bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Cildinizde canlanma ve kırışıklık azalacaktır.

4 adet aspirini ezin, 1 yumurta akı ve 1 kaşık yoğurtla birleştirin ve sivilcelere sürün. Bu uygulamayı yaklaşık 1 hafta uygularsanız, sivilcelerin azaldığını fark edeceksiniz.

Sivilceler ve sivilce izleri için, 2 çorba kaşığı saf elma sirkesi, 1 kaşık kaymak karıştırılır ve sorunlu bölgelere sürülür. Nemli bir havlu ile yüz kapatılır ve ılık su ile yıkanır. Sivilce izleri ve sivilceler azalacaktır.

2 çiçek brokoliyi sıcak suda haşlayın. Suyunu soğutun ve yumuşak bir pamuk yardımı ile yüzünüzü ve dekolte bölgenizi silin. Yaklaşık 20 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayın ve gül suyu sürün. Cildinizin daha genç ve canlı olacağını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın