Çilekli milkshake nasıl yapılır?

cileklimilkshakeYazın sıcak, kışın soğuk günleri farketmeksizin evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz lezzetli ve pratik bir içecek tarifi ile yine karşınızdayız. Öncelikle bu tarifimiz içerisinde hem meyve hem de süt barındırdığı için çocuklarınızın tüketimi açısından son derece faydalıdır. Özellikle sütü başlı başına içmekten hoşlanmayan inatçı çocuklarınızı biraz olsun bu renkli içecekle kandırabilirsiniz. Böylelikle eminiz ki tadından çok daha fazla hoşlanacaklar, hatta belki sizden bir bardak daha isteyeceklerdir. Arzu ederseniz çilek yerine muz, böğürtlen ya da bu tarife yakışacağını düşüneceğiniz diğer çeşitli meyveleri de kullanabilirsiniz. Çilekli milkshake ülkemizde yeni yeni alışılmaya başlanılan bir içecek kültürü olmakla beraber özellikle Amerika’da ve fast food zincirlerinde oldukça yaygın tüketilen bir içecektir. İlk zamanlarında alkollü içeceklerin yanında tüketilen bu lezzet, zamanla başlı başına bir içecek türü haline gelmiştir. Dışarıda makinalarda yahut shakerlarda hazırlanan bu içeceği, evinizde blenderınız ile sizlerde kolayca hazırlayabilirsiniz. Şimdi tarifimiz için gerekli olan malzemelere ve yapım aşamasına geçelim. Bu arada vereceğimiz tarif bir kişilik olup, kişi sayınıza göre malzemeleri de doğru orantılı olarak arttırarak, aşağıda vereceğimiz tarifi uygulayarak daha fazla çilekli milkshake yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 su bardağı süt
  • 1 top çilekli dondurma
  • 5 – 6 adet çilek
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • buz parçaları

Hazırlanışı

cilekli

  1. Öncelikli olarak çileklerinizi güzelce yıkayınız ve ardından blenderden geçirerek püre haline getiriniz.
  2. İkinci adımda ise çilek pürenizin üzerine bir top çilekli dondurmanızı, bir tatlı kaşığı toz şekerinizi ve buz parçalarınızı ilave ediniz. Tekrar tüm malzemeleri blenderdan geçirerek pürüzsüz hale getiriniz.
  3. Ardından çilekli milkshakenizi servis ediniz.
  4. Arzu ederseniz servis önerisi olarak çilekli milkshakenizi bardağa döktükten sonra üzerine çikolatalı, vanilyalı yahut başka çeşitteki dondurmalardan toplar bırakabilir, nane ile süsleyebilir yahut çikolatalı sos dökebilirsiniz.

Ellerinize sağlık, afiyetler olsun.

Bir Cevap Yazın