Burçlar neyi ifade eder?

Astroloji bilimine meraklı olanlar bilirler ki, güneşin konumuna göre belirlenmiş olan burçların insan hayatına etkisi vardır. Kimileri burçlar konusunda ön yargılı bir yaklaşım ortaya koyarlar. Uydurulmuş ve tutarsız bir niteliğe sahip olan düşünceler olarak nitelerler. Bunun sebebi sadece insan karakteri üzerinde güneşin veya yıldızların durumunun değil, insanın yaşamış olduğu çevreden ailesine kadar pek çok etkenin bulunmasıdır. Bu nedenle yengeç burcuna sahip olan birisi burcunun özellikleriyle kendi karakterini karşılaştırdığında, ister istemez “sallama bular “ diyebilir. Bunun sebebi burçlar hakkında yarım bilgilerin burçlar 260820141118170516697_2hakkında söyleyeceklerimizi belirlemesi.

Yükselen burç meselesi

Neden yengeç burcunu okuyan biri, kendisini burcunun karakter özellikleriyle aynı kefeye koyamıyor? Farzı misal olarak koç ve yengeç burçları düşünelim. İkisi de birbirine tamamen tezad burçlar. Yengeç biraz daha içe kapanık bir karakteri ortaya koyar, koç ise tam tersi. İlkbaharda doğmuş bir kişi koç burcu sahiptir. Ancak çevresinden almış olduğu eğitim içekapanık bir kimse olmasını sağladıysa, bu durumda koç burcunun özelliklerini okuduğunda kendisiyle bağdaşmayan nitelikleri görecek ve inanmayacaktır. Bu kişinin her ne kadar burcu koç olsa da, burçlar haritasında yengeç yükseleni olarak yer alır. Bu durumda kişi içekapanıklık durumundan kurtulmaya yarayacak bir yeteneğinin olduğunu düşünmelidir.

Burç uyumları

Burç uyumları meselesi de var bir de. Aşk ve romantizme dayanan bu kısım, kişilerin ilişkilerinin geleceğine ve doğru bir birlikteliğin mümkün olup, olmamasına bakar. Astrolojinin ilişkinizden ne anlayacağını düşünüyorsanız, sevdiğinizin burcuyla sizin burcunuzun uyum durumuna bakmanızı ve aranızdaki tartışmaların tahlillerini bir kez de, uyumla akalı bilgileri aldıktan sonra yapın. O zaman ne kadar işe yarayıp, yaramayacağını öğrenebilirsiniz.  Mesela yay ve koç burçları ateş burcu olarak geçtiğinden uyumlu bir evliliğe ve ilişkiye sahip olabilirler.

Bir Cevap Yazın