Bölgesel zayıflama mümkün müdür?

bölgesel-zayıflama-mümkünmüdürFazla kilolarından kurtulmak isteyenler en çok karın ve kalça bölgelerindeki kilolarından şikayet ederler. Kilo vermek için yaptıkları diyetlerde ise bu bölgeleri daha hızlı eritmek isterler. Durum böyle olunca bazı diyetlerin bölgesel olarak zayıflattığı söylenmektedir. Ancak sadece bir bölgeye yönelik zayıflama gösteren herhangi bir diyet çeşidi yoktur. Uzmanlarca da yapılan araştırmalar sonucu böyle bir diyetin olmasının mümkün olmadığı söylenmektedir.

Kilo vermek için yaptığınız diyetlerde vücut yaktığı kaloriden az kalori tükettiği için yağ yakar. Belirli bir süre bu uygulama devam ettikçe vücudun yağ oranı düştüğü için kişi kilo verir. Bu konuda çok şanslıyız ki vücut yağ yakarken yağın en çok bulunduğu yerdeki yağları yakmaktadır. Bu da vücudumuzun bir mucizesidir. Bizler farkında olmasak da yaptığımız diyetler sonucu aslında vücut gerekeni otomatikman yapmaktadır. Bizlerin ekstra bir çaba göstermemize gerek kalmamaktadır.

Bu yüzden fazla kiloya sahipseniz yapmanız gereken sağlıklı bir diyet programına sahip olmak ve spor yapmaktır. Bu iki uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda vücudunuz istediğiniz şekle girecektir. Spor yaparken incelmesini istediğiniz bölge için yapılan hareketlere biraz daha fazla çalışabilirsiniz. Bölgesel olarak zayıflama amacınıza bir katkı sağlayacaktır. Ancak başka türlü herhangi bir diyet ve ya ilaç bölgesel zayıflamaya neden olmamaktadır. Sizlerde eğer vücudunuzdaki herhangi bir yerin incelmesini istiyorsanız normal yollarla diyetinizi ve sporunuzu yapmalısınız. Vücudunuz kendine ideal şeklini verecektir.

Bir Cevap Yazın