Bir ayda 20 kilo verdiren diyet nasıl uygulanır?

diyetBir ayda 20 kilo vermeyi isteyenler ve sağlığı bunun için uygun olan kişiler için tavsiye edilen şok bir diyettir. Bu diyetle kilo vermek isteyen kişilerin şeker hastalığı, kalp ve damar hastalığı, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları olmamalıdır. Çünkü bir ay gibi kısa sürede 20 kilo verilmesi, metabolizmada bazı sorunlara sebep olacağından ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu diyet sadece kısa sürede fazlalık kilolarından kurtulmak isteyen ve sağlıklı olan kişilere önerilir. Bu diyet sırasında hem beslenme şekliniz, hem de yapılacak egzersizler kilo vermenizde size yardımcı olacaktır. Diyet listesinin uygulanması haftada 3 kilo vermenizi sağlar, egzersizler ise haftada 2 kilo vermenizde etkili olur. Bu yüzden haftada 5 kilo, ayda 20 kilo verilmiş olur. Yapılacak egzersizler iki saat tempolu yürüyüşe eşdeğer olacak şekilde tercih edilmelidir. Bunlara uyulduğu takdirde, bir ay içinde 20 kilo verebilirsiniz.

Bir ayda 20 kilo verdiren diyet listesi

Diyet programının uygulanmasına her gün saat 09.00 da kahvaltıyla başlanmalı, gece saat 21.00 de son ara öğünle birlikte tamamlamalısınız. Bu saatlerin dışında yemek yenmemesi gerekir.

Sabah kahvaltısı: Bir porsiyon peynir, bir tatlı kaşığı bal ya da reçel, iki ince dilim kepekli ekmek, domates ve salatalık

Ara öğün: Bir porsiyon mevsim meyvesi

Öğle yemeği: Üç porsiyon et (Kırmızı et tercih edilirse 90 gram kadar, beyaz et tüketilecekse 150 – 180 gram yeterlidir), bir su bardağı ayran, iki ince dilim kepekli ekmek ve istenen miktarda salata

Ara öğün: İki porsiyon mevsim meyvesi ve iki adet grisini (Meyveleri muz dışında tercih edin)

Akşam yemeği: Sekiz yemek kaşığı susuz sebze yemeği, yarım su bardağı kadar az yağlı yoğurt, iki ince dilim kepekli ekmek, arzu edildiği kadar yağsız ve limonlu salata ve bir kase çorba (Çorbanın yerine iki yemek kaşığı pilav ya da iki yemek kaşığı makarna tercihi yapabilirsiniz)

Ara öğün: İki porsiyon mevsim meyvesi ve bir su bardağı şeker ilavesi olmayan süt

Size verilen bir günlük beslenme listesini bir ay boyunca uygulamalısınız. Her gün bu programa uygun olacak şekilde sebzelerin, meyvelerin ve et türlerinin içinde değişimler yapabilirsiniz. Bunlara uyulduğu takdirde, egzersizleri yaptığınız oranda bir ay içinde 20 kilo vermiş olursunuz. Görüldüğü gibi diyet listesinin içinde sebze, meyve, protein, yağ, karbonhidrat ve şeker gibi besin grupları yer alır. Fakat bu diyeti sadece bir ay boyunca uygulayın. Daha sonra verilen kiloların kalıcı olması için, mutlaka yediklerinize ve egzersizlerinize dikkat etmelisiniz. Sağlıklı olmanız dileğiyle.

Bir Cevap Yazın