Beyaz eşya alırken nelere dikkat edilmelidir?

Beyaz eşya alımlarında ürünün fonksiyonları ve görünümü dışında dikkat etmemiz gereken önemli unsurlardan biriside; enerji tüketimidir. Tercih edeceğiniz beyaz eşyanın, hem daha az fatura tutarı ödemenizi sağlar iken hem de çevreye katkıda bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz eşyaların, enerji tüketimin de devamlılığı olabilmektedir. Özellikle buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyalarda elektrik ile bağlantısını, gıdaların bozulmaması için kesmeyi tercih etmezsiniz. Bu gibi alımlarını yapacağınız beyaz eşyaların üzerine tüketiciyi bilgilendirmek adına, enerjinin verimli kullanım oranını gösteren etiketler yerleştirilmektedir. Ürünün enerjiyi verimli kullanım oranı A, B, C, D, E, G harfleriyle sembolize ediliyor. A harfi en düşük enerji sarfiyatını göstermekte iken enerji kullanımı G harfine kadar artarak, enerji tüketiminin çoğaldığını göstermektedir. Enerji sağlamak için doğal kaynakların tüketildiğini ve kullanımında ‘sera’ gazının ortaya çıktığını varsayarsak, düşük enerji tüketimini öngören beyaz eşya alımı ile çevreci bir adım atmış olacaksınız.

Beyaz eşya alımında ikincil olarak fonksiyonellik, kapasite ve görünümü değerlendirebilirsiniz. Açık mutfak ürünlerinde günümüz trendlerine uygun olarak renk skalaları genişletilmekte ve ankastre ürün kullanımı yaygınlaşmaktadır. Geniş aileler için Avrupa ve Amerika’da popüler olan markalar büyük ebatlı fırın, davlumbaz, çamaşır makinesi gibi grupları ülkemizde satışa çıkartmıştır. Firmaların sunduğu kampanya fiyatlarını internet sayfalarından takip ederek, verimli bir alışveriş yapma olanağını ön planda tutabilirsiniz. Beyaz eşya alırken dikkat edeceğiniz birkaç unsur ile başarılı bir alım yapmış olacaksınız.

Bir Cevap Yazın